Foto: Plzenoviny.cz

V Depo2015 se uskuteční festival vzdělání a práce

Posviť si na budoucnost, takový název dostal unikátní festival vzdělávání a práce, který se uskuteční 10. a 11. listopadu v plzeňském areálu DEPO2015. Na realizaci veletrhu se podílí několik institucí a svým rozsahem se jedná o největší akci v Plzeňském kraji. Návštěvníkům se na veletrhu představí na 50 organizací, a to z řad středních škol, všech fakult Západočeské univerzity v Plzni a zástupců významných zaměstnavatelů v regionu s inzercí práce zdarma.

Vycházeli jsme z faktu, že na západě Čech se pořádá celá řada veletrhů zaměřených na vzdělávání a pracovní příležitosti a lidé často váhají, na jaký z nich jít, který pro ně bude nejpřínosnější. Proto jsme se rozhodli spojit síly a vytvořit jedinou akci, jež zájemcům nabídne komplexní přehled v oblasti vzdělávání a trhu práce,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Spolu s městem se na realizaci akce podílejí Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje, Infokariéra, Úřad práce ČR – krajská pobočka v Plzni a Plzeňský kraj.

Veletrh by měl být samozřejmě přínosný z hlediska důležitých informací, ale také bavit. Vystavovatelé předvedou u svých stánků zajímavé ukázky a představí interaktivní expozice. Připravené jsou přednášky a workshopy pro děti, rodiče i pedagogy. Zároveň jsme se rozhodli akci uskutečnit kromě všedního dne i v sobotu, a to právě kvůli pracovně vytíženým rodičům, kteří chtějí s dětmi sdílet zásadní moment výběru školy a budoucího povolání,“ doplnil Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně.

Veletrh zahrnuje nejen nabídky škol a studijní možnosti, ale představí se na něm i významní zaměstnavatelé našeho kraje a návštěvníci díky tomu budou mít také přehled, o jaké profese mají firmy zájem a jaké studijní obory jsou v tomto ohledu perspektivní. Věřím, že veletrh bude přínosem jak pro žáky a rodiče, tak také pro náš kraj, který potřebuje vzdělané mladé lidi zejména v technických oborech,“ řekl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

Studentům, kteří zatím nemají představu o svém budoucím povolání, pomohou na veletrhu kariéroví poradci. Ti nabídnou možnost otestovat osobnostní kompetence a poskytnou poradenství ke zjištěným výsledkům. Nebudou chybět ani recenze firem. Akce začíná po oba dny v 9 hodin, v pátek končí ve 14 hodin a v sobotu ve 12 hodin, vstupné je zdarma.

 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: