Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V Plzni bylo otevřeno nové odběrové místo pro odběry na infekci SARS-CoV-2

Společnost Synlab otevřela v Plzni nové mobilní odběrové místo pro odběry na vyšetření přímého průkazu infekce SARS-CoV-2 metodou PCR. Pracoviště v ulici Majerova mohou navštívit samoplátci i lidé indikovaní lékařem, vždy však pouze po předchozím objednání v online rezervačním systému.

Mobilní odběrové místo se nachází se v ulici Majerova vedle budovy sídla laboratoře SYNLAB s číslem popisným 2525. „Při cestě na odběr do nového mobilního odběrového pracoviště se mohou návštěvníci orientovat podle značení, které je rozmístěné v okolí. Před jeho návštěvou se však nesmí zapomenout předem objednat v online rezervačním systému na webu www.synlab.cz/covid-19,“ upozorňuje vedoucí odběrových pracovišť SYNLAB Martina Vršková, DiS. Otevírací doba odběrového místa je každý všední den od 8 do 12 hodin. Zdejší pracovní tým, který čítá jednu odběrovou sestru a jednu administrativní pracovnici, bude schopen denně odbavit až 50 objednaných pacientů. 

Cena testu pro přímý průkaz infekce SARS-CoV-2 v odběrových pracovištích SYNLAB je 1 756 Kč bez potvrzení bezinfekčnosti, s potvrzením o 100 Kč více, tedy 1 856 Kč.

Koronavirus aktuálně: Situace se v Plzeňském kraji obrací k lepšímu

Laboratoře SYNLAB se po zařazení na seznam akreditovaných laboratoří zapojily do testování na přítomnost infekce SARS-CoV-2 v pondělí 16. 3. 2020. Od tohoto data již otestovaly přes 100 000 vzorků a své kapacity neustále navyšují. Vzorky k nim putují ze zdravotnických zařízení, vlastních odběrových pracovišť a soukromých společností, jako je například řídící orgán evropského fotbalu UEFA či filmové produkce.

V Plzeňském kraji se aktuálně můžete nechat také otestovat ve FN na Borech v areálu bývalé vojenské nemocnice hned za vjezdem, v nemocnici Privamed, v Bioptické laboratoři v bývalém kině Eden, v Nextclinics v Plzni-Černicích a v nemocnicích v Rokycanech, Klatovech a v Sušici. Od středy se také otevře odběrové místo v Domažlické nemocnici.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: