Radnice v Plzni. Foto: Plzenoviny.cz

V Plzni opět hlídkuji strážníci ve dvojicích

V pátek 11. listopadu se v 18 hodin do ulic Plzně vrátily dvoučlenné hlídky. Vedení Plzně se na tom domluvilo s končícím velitelem strážníků Petrem Vlkem a jeho zástupci. Jde o jeden z dalších kroků, které mají pomoci zlepšit bezpečnostní situaci v Plzni, která je prioritou nového vedení města.

„Vítám návrat městské policie ke dvoučlenným hlídkám a děkuji gesčnímu radnímu Winkelhöferovi za to, že situaci takto rychle vyřešil. Jedná se o první významný krok ke zlepšení bezpečnostní situace v Plzni. Naším nejbližším úkolem je najít nového velitele strážníků, který městskou policii stabilizuje a zlepší její řízení. Dnes jsme se s kolegy domluvili, že jej budeme hledat v otevřeném výběrovém řízení,“ uvedl včera primátor Plzně Roman Zarzycký.

„Včera dopoledne jsem se zúčastnil porady s veliteli služeben městské policie a jednal se zástupci odborů. Na základě toho jsem požádal o znovuzavedení dvoučlenných hlídek do ulic Plzně. Požádal jsem o to i současného končícího velitele a jeho zástupce mi potvrdil, že od páteční 18 hodin budou hlídky opět fungovat v režimu dvoučlenných,“ přiblížil Jiří Winkelhöfer.

Ten současně připomněl, že Plzeň bude hledat nového velitele. Její stávající šéf Petr Vlk tento týden podal rezignaci na svoji funkci a skončí k 31. prosinci. Právě končící velitel po svém nástupu do funkce v březnu 2021 zavedl v Plzni jednočlenné hlídky, což mělo napomoci tomu, aby bylo strážníky vidět na více místech. Proti tomuto kroku se ovšem zvedla vlna nevole ze strany strážníků, veřejnosti i politiků, a jde o jedno z témat, na němž nové vedení a končící velitel nenašli shodu.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: