Ilustrační foto. Zdroj: ČSAD Autobusy Plzeň

V polovině prosince dojde v Plzeňském kraji ke změnám jízdních řádů

Na vlakových i autobusových trasách po Plzeňském kraji čekají na cestující od 15. prosince 2019 pozitivní změny. Přinášíme jejich souhrn.

Domažlicko

Na vlakové trase Poběžovice – Horšovský Týn – Staňkov dojde k prodloužení tras několika vlaků z Horšovského Týna do Staňkova s návazností na osobní vlaky a expresy do/z Plzně. Na trase Horšovský Týn – Plzeň bude možné využít předplatného na Plzeňské kartě.

Zároveň dojde ke zvýšení počtu autobusových spojů v pracovní dny mezi Domažlicemi a Kdyní.

Plocha po zrušené točce tramvají v Plzni bude novou branou do Borského parku

Klatovsko

Na trase Klatovy – Plzeň dojde k navýšení počtu rychlíků, které budou nově pokračovat až do Prahy. Trať bude také posílena o ranní spoj výhodný především pro školáky – z Klatov, Přeštic či Dobřan budete v Plzni v 7:20.

Posílení spojů proběhne také na trase Sušice – Klatovy, v Klatovech pak navazují vlaky na rychlíky do Plzně. Nově bude rovněž zařazeno ranní spojení pro školáky ze Sušice v 6:34 s příjezdem do Klatov v 7:23.

V ranní a odpolední špičce pojede na trase Klatovy – Plzeň a Sušice – Klatovy souhrnně veřejná autobusová i vlaková doprava každých 30 minut. Nově přibudou také víkendové spoje na trase Klatovy – Přeštice – Plzeň. 

V autobusové dopravě dojde ke zvýšení počtu spojů v pracovní dny na trasách Sušice – Hartmanice, Klatovy – Běšiny a Klatovy – Petrovice u Sušice. Páteřní autobusové linky od Klatov na Plzeň budou ve špičce vedeny mimo Litice, čímž dojde k úspoře času.

Plzeň uzavře Šumavskou a Goethovu pro osobní dopravu

Plzeň a okolí

Nově vzniklé přestupní uzly pomohou zjednodušit a zrychlit dopravu. Dojde k přesměrování autobusů do Přeštic, Chlumčan, Dobřan či Líní a Zbůchu na nový přestupní uzel v Plzni na Borech s návazností na tramvajovou linku č. 4.

Přestupní uzly mezi vlakovou a autobusovou dopravou vznikly také v Přešticích a Nýřanech. Nově tak budou autobusy v obou místech lépe navazovat na vlakové spoje ve směru do Plzně. Přestupní uzly jsou bezbariérové.

Do Dobřan, Chlumčan, Dolní Lukavice a Řenčí dojde k navýšení autobusových spojů, v pracovní dny v odpolední špičce budou jezdit zhruba každých 60 minut.

Mezi Plzní a městy Dobřany/Přeštice pojede veřejná vlaková i autobusová doprava souhrnně cca každých 20 minut.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: