Nepomuk. Zdroj obrázku: Volné dílo

V sobotu 22. dubna se otevírá Nepomuk

Zahájení turistické sezóny v Nepomuku, které proběhne v sobotu 22. dubna od 10 do 16 hodin, přinese bezplatné prohlídky muzeí i běžně nepřístupných interiérů. Součástí akce jsou komentované vycházky, koncerty a zajímavé doprovodné akce. Vůbec poprvé budou moctinávštěvníci nahlédnout do Domu U Lípy či bývalé železniční výtopny ČSD. V rámci komentovaných prohlídek bude výjimečně zpřístupněna vyhlídková věž kostela sv. Jakuba.

V průběhu celého dne budou přístupná všechna muzea, ta doplnila své expozice například o relikvii posledního českého krále Karla I., nové historické motocykly a výstavu autíček z období socializmu. Na Zelenohorské poště v rámci Sýrobraní ochutnáte gastronomické speciality připravené z regionálních sýrů, chybět zde nebudou ani Nepomucké kuchařinky. Součástí programu bude živá hudba v sále Arciděkanství Nepomuk a na Zelenohorské poště. Vše je přístupné zdarma a není potřeba rezervace.

„Souběžně s akcí Otvíráme Nepomuk! proběhne na náměstí Augustina Němejce farmářský trh, kde bude možné nakoupit lokální potraviny a řemeslné výrobky. Dobrou atmosféru podpoří vystoupení mladého Dua Martin Kilby a Adam Klaus.“, doplňuje Petra Šašková z KIC Nepomuk, která má pořádání trhů na starosti. Trh se uskuteční dopoledne od 8 do 12 hodin.

Detailní program naleznete na www.nepomuk.cz/obcan/otevirame-nepomuk.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: