Foto: Petr Kutka, Plzenoviny.cz

Podívejte se na fotky vánočního náměstí ve Stříbře

Stříbrské náměstí celý advent nádherně září. Výzdoba láká k výletům návštěvníky z širokého okolí. Pokud jste neměli příležitost se na Masarykovo náměstí v tomto historickém městě vydat, podívejte se na naši fotoreportáž.

Stříbro má hezkou vánoční výzdobu podobně jako Přeštice na jižním Plzeňsku. Nechybí světelné branky, andělíčci a další vkusná výzdoba. Nazdobený stromek je samozřejmostí, příjemnou atmosféru navozují i nasvětlené platany. Ozdobené je celé Masarykovo náměstí, které se může pochlubit renesanční radnicí s dochovanými původními kamennými články a mladší sgrafitovou výzdobou na průčelí.

Náměstí také protíná instalace připomínající historickou Norimberskou stezku. Další dominantou centra Stříbra je barokní morový sloup se sochou Panny Marie a dalších světců. Ten připomíná morovou ránu z roku 1713. K jeho dokončení však došlo až v roce 1740, vysvěcen byl dokonce až roku 1762. Celé náměstí je lemováno celou řadou památkově chráněných domů. Celkový dojem z nasvětleného prostoru je tak velice působivý.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner