Foto: MO 3

Ve Skvrňanech se dohlíželo na dodržování povinností majitelů psů

Na dodržování vyhlášky, která reguluje některé povinnosti chovatelů zvířat, se v plzeňském centrálním obvodu ve středu 11. září zaměřila kontrolní akce nazvaná „Kostička“. Na kontrolu se strážníky městské policie se vydali i zástupci Městského obvodu Plzeň 3.

Pod přísnějším dohledem byli tentokrát průvodci psů ve Skvrňanech, kde se strážníky Městské policie Plzeň kontroloval pejskaře starosta David Procházka spolu s místostarosty Ondřejem Ženíškem a Stanislavem Šecem. Kontrola se především zaměřila na to, zda majitelé po svých psech také řádně uklízí a jestli je zvíře očipované nebo vybavené známkou.

„Během této akce bylo zkontrolováno 39 psů a jejich průvodců a k našemu potěšení měli vše naprosto v pořádku“, prozradil David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu. Hlídkou byl po zásluze odměněn finančním postihem pouze jeden „páníček“, který nechal svého psa pobíhat volně tam, kde je to zakázáno.

Prázdné koleje u Plzně možná využijí turisticky populární šlapací drezíny

„Kontroly provádíme celkem pravidelně a přesvědčil jsem se, že mají svůj smysl. Sebečastější kontroly však nikdy nenahradí vzájemnou ohleduplnost a přirozenou snahu o dodržování pořádku“, říká Ondřej Ženíšek, místostarosta MO Plzeň 3.

„Majitelé psů, kteří měli vše bez závad, od nás obdrželi jako pozornost zásobník na sbírání psích exkrementů ve tvaru kostičky. Jejich mazlíčci bez ohledu na výsledek kontroly dostali zdravý pamlsek,“ uzavírá Stanislav Šec, místostarosta MO Plzeň 3.

Kontroly psů a jejich majitelů budou v plzeňském centrálním obvodu i nadále pokračovat.

 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: