Foto: Plzeňský kraj

Prázdné koleje u Plzně možná využijí turisticky populární šlapací drezíny

Železniční trať mezi Plzní a Chrástem zeje od otevření Ejpovického tunelu prázdnotou. O tom, jak využít prostor kolejiště, diskutovali na konci srpna zástupci Plzeňského kraje, městského obvodu Plzeň 4 a obce Chrástu.

Kraj má zájem vybudovat na úseku mezi plzeňskou částí Bukovec a obcí Chrást asfaltovou cyklostezku, která by se měla stát jednou z páteřních cyklistických tras napojujících město Plzeň. Vzhledem k tomu, že je kolejiště dostatečně široké, dalším záměrem je ponechání jedné z původních kolejí, na které by bylo možné provozovat turistickou atrakci v podobě šlapacích drezínových vozíků.

Zastupitelé kraje našli inspiraci v zahraničí, kde jsou tyto atrakce velice populární a jedná se o příjemnou součást dané lokality. Na drezíně se mohou turisté dopravit například k benediktýnskému klášteru v opatství Maredsous v Belgii, ale lze na ni narazit i v Česku v Ratíškovicích, kde je tato atrakce součástí železniční expozice.

Tip na výlet: Naučná stezka Zábělá

Představení tohoto záměru vzbudilo kladný ohlas především u veřejnosti. Připomínky a náměty, které během diskuze padly, hodlá kraj v rámci možností zohlednit.

Bývalá železniční trať do Chrástu vede malebným údolím v přírodním parku Horní Berounka. V její blízkosti se nachází velmi oblíbená naučná stezka Zábělá, přírodní rezervace Zábělá, ale také zábělská rokle a dvě vyhlídky. Trať, která se z velké části nachází v lese, by tak umožnila poznávat oblíbené výletní místo z další perspektivy.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner