Koncert mezi knihami. Foto: M-Klub

Ve Skvrňanech se hraje mezi knihami

I v roce 2018 se mohou hudební příznivci těšit na sérii Koncerty mezi knihami. Obvodní knihovna Skvrňany připravuje vystoupení známých i méně známých hudebníků. Na koho se můžete těšit?

V lednu, 23.1.2018, vystoupí mezi knihami písničkář Jakub Noha.

Můj repertoár je téměř zcela autorský a zplodil jsem ho já. Žánrově se pohybuji tak zhruba od dylanovského folku nasáklého blues po rock. Vlivy jdou dále od Beatles přes Neila Younga po Toma Waitse a trochu toho českého koření. Písničkařím od časných 70-tých let minulého století. Největší rozmach byl v 80-tých letech, kdy jsem jezdil hodně po klubech. Byl jsem tak pravidelným vystupujícím v klubech v Brně, Ostravě, Olomouci, ale i v Plzni a konec konců i v rodné Praze a jinde.

Po roce ’89 jsem vydal u brněnské MUA LP „Popelka jde na ples“, pak u FT records „Kde je ten ráj“. Později pak u Indies alba „Tady někde“, „NA PRAHU!“ a „Ryba nebo pták…“. Naposledy vyšlo v roce 2013 album „Poztrácené nitě“ u slovenských Pavian records. Indies  tento podzim 2017 vydávají komplet 8 CD s raritními a živými nahrávkami od mých dřevních dob po současnost. 

Rád bych v dohledné době vydal další album s novými písničkami, dávám dohromady repertoár,“ představuje se písničkář.

13. února se mohou diváci těšit na koncert Jana Svitáka. Po loňském úspěšném koncertě se svým projektem Eddie Vedder Tribute se Sviták do Plzně vrací s programem Eddie Vedder Tribute a Janotaj. Zazní opět písně Eddieho Veddera v podání Jana Svitáka, ale také jeho vlastní písně.

O dalších koncertech vás budeme informovat.

KNIHOVNA MĚSTA PLZNĚ, p.o.
Obvodní knihovna Skvrňany, M-Klub
Macháčkova 28
318 00, Plzeň


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: