Flashmob Plzeň. Foto: Plzeňský festival stepu

Více než stovka stepařů vtrhne na plzeňské náměstí Republiky a předvede společně flash mob The Greatest Show

Páteční stepování pod širým nebem je součástí 6. ročníku Plzeňského festivalu stepu. Přehlídka toho nejlepšího, co nabízí současný step, začíná už ve čtvrtek a potrvá až do neděle. Vrcholem bude sobotní Galavečer v Měšťanské besedě za účasti českých i mezinárodních hvězd, do Plzně míří například Španěl Ruben Sanchez či Brazilka Chris Matallo. V ulicích města stepaře nepotkáte jen v pátek, ale už ve čtvrtek, kdy se představí v menších skupinkách na různých místech pěší zóny, a také v sobotu dopoledne při společném mezinárodním programu na pódiu U Branky. Chybět nebudou workshopy a stepování si mohou pod vedením profesionálů vyzkoušet i zájemci z řad veřejnosti. 

„Páteční flash mob začíná v 17 hodin, skladba The Greatest Show trvá přibližně 5 minut a v 17.15 ji ještě jednou zopakujeme. Na náměstí by se nás mělo sejít kolem 140, to je také počet desek, na kterých budeme stepovat. Povrch náměstí není pro stepařské boty ideální, už vloni jsme si ale vyzkoušeli, že za pomoci speciální desky, kterou bude mít každý stepař, tu můžeme naši skladbu předvést,“ říká Kamila Borovská z plzeňského Step by Step studia, které festival organizuje. Kamila Borovská je zároveň choreografkou skladby The Greatest Show a na náměstí se představí desítky členů jejího studia ve věku od 6 do 60 let.

Společná skladba The Greatest Show zazní také na závěr sobotního Galavečera, který budou letos moderovat Roman VojtekPetrem Borovským. V programu se vystřídají choreografie domácího Step by Step studia s choreografiemi hostů, studií TS Andrea Praha, Avalanche Hradec Králové, TIP TAP Varšava, Shuffles Plzeň nebo Dance EB Říčany. Mezi zahraničními hvězdami budou kromě herečky, tanečnice a hudebnice Chris Matallo z Brazílie a Španěla Rubena SanchezeKira von Kayser z Německa nebo ukrajinský stepař žijící v Praze Igor Bezdieniezhnykh, který má na svém kontě stříbrnou medaili z Mistrovství světa. Igor Bezdieniezhnykh povede také stepařský workshop pro veřejnost, na který mohou přijít všichni, kdo si chtějí stepování vyzkoušet. Workshop se koná v sobotu 18. 5. ve 13.00 ve Studiu v DEPO 2015, vstup na něj je zdarma a na místě budou k zapůjčení stepařské boty.

Stovky lidí se vloni přišly podívat na sobotní dopolední Představení stepařských studií, které tentokrát začíná U branky v 10:30. Letošní novinkou ve více než dvouhodinovém programu budou improvizace českých i zahraničních hvězd na živou hudbu v podání Pavla Hraběte.

PODROBNÝ PROGRAM FESTIVALU STEPU


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: