Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Vláda vyhlásila nouzový stav. Zakazují se akce nad 30 lidí a zavádí se další omezení

Od čtvrteční 14. hodiny platí v celé republice nouzový stav. Zůstanou otevřené pouze obchody a restaurace, které mohou mít otevřeno jen do 20 hodin. Opatření, které má zamezit nekontrolovanému šíření koronaviru, má platit 30 dní.

Od pátku 13. března 2020 se zakazují divadelní představení, filmová promítání, hudební vystoupení, umělecká představení, sportovní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a další podobné akce. Stejné opatření platí pro výstavy, trhy a další podobné události, a to jak veřejné, tak soukromé, u kterých je možnost, že ve stejnou chvíli přesáhne jejich návštěva 30 osob. Zákaz se nevztahuje na schůze, které vyžaduje zákon a na výkon práce.

Přítomnost veřejnosti v restauracích a stravovacích zařízeních se zakazuje v čase od 20:00 do 6:00. Pro restaurace ve velkých nákupních centrech s prodejní plochou nad 5000 m2 platí úplný zákaz provozu. Dále se zakazuje přítomnost veřejnosti v provozovnách vybraných služeb. Jde o sportoviště, posilovny, koupaliště, welness, sauny, kluby, solária, knihovny, galerie a další zábavná zařízení.

Vláda zároveň zvyšuje opatření na hranicích. S Německem a Rakouskem je bude možné překročit pouze na některých přechodech a od 14. března mají zakázaný přístup do republiky cizinci z rakouských a německých hranic. Vláda také zakazuje občanům cestovat do rizikových zemí, kterých je nyní 13.

V Plzeňském kraji jsou zatím evidovány 2 potvrzené případy koronaviru.

Aktualizováno.

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: