Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Výběr z kalendáře: Kulturní tipy na první říjnový víkend 2019

Pracovní týden se chýlí ke konci, ale pokud vás zajímá dění v Plzni, moc si o prvním říjnovém víkendu nevydechnete. Na programu jsou hned dva velké festivaly a nejen to. V regionu probíhá mnoho dalších menších akcí a výstav. Zde jsou naše tipy.

Pilsner Fest 2019

Jedna z největších plzeňských událostí letošního roku je tu. Akce proběhne v sobotu 5. října a připomíná uvaření první várky piva Pilsner Urquell v roce 1842. Těšit se můžete na tři scény – v areálu pivovaru, na náměstí Republiky a v Mlýnské strouze.


Pilsen Busking Fest

Pilsen Busking Fest probíhá již od úterý, ale hlavní program poběží o víkendu souběžně s Pilsner Festem. Těšit se můžete na pouliční hudebníky, komedianty, akrobaty, fireshow, Silent Afterparty, jam session a netradiční program. Festival doplní výstava fotografií, street art a různé kreativní zóny. Výběr toho nejlepšího pak bude k vidění dnes, tj. 4. října, na náměstí Republiky.

Článek k akci: Pilsen Busking Fest se blíží. Během čtyř dní se představí až 80 pouličních umělců


Zrození kovu – příběh bronzu a železa

V sobotu 5. října můžete naposledy navštívit výstavu v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, která vás zavede hluboko do pravěku, až do dob, kdy lidstvo oslnila zlatavá záře kovů. Prvními kovy, které člověk držel v rukou před mnoha tisíci lety, byly zlato, stříbro a měď, které se v přírodě vyskytují v surovém stavu. A právě výrobky z těchto materiálů jsou vystaveny v Blovicích. Více se o výstavě dozvíte v tomto článku.


Medový jarmark

Šestý ročník oblíbeného Medového jarmarku se chystá na neděli 6. října do Koterova. Kromě trhů je na programu přednáška (nejen) pro včelaře, ale také živá hudba a zábava pro děti.

Článek k akci: Medový jarmark proběhne již pošesté na Koterovské návsi


Africké trhy v DEPO2015

Vaše chuťové pohárky budou v sedmém nebi v neděli 6. října od 10 do 16 hodin v areálu DEPO2015, kde proběhnou další africké trhy. Hlavní roli bude hrát exotické ovoce, ale dojde i na koření a čokoládu.


Gabrétské keltohraní a celostátní sraz sběratelů turistických vizitek

Ve Spáleném Poříčí na jižním Plzeňsku proběhne ve dnech 4. – 6. října celostátní sraz sběratelů turistických vizitek. V souvislosti s tímto srazem je na neděli 6. října naplánováno soutěžní dopoledne na pohádkové stezce Loukou i lesem za pohádkou. K této vycházce byla vyrobena absolventská vizitka Obecníkem s trpaslíkem, která bude k dostání pouze v neděli.


V Plzeňském kraji probíhá i mnoho dalších akcí a výstav. Podívejte se do našeho kalendáře.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: