Foto: Mezinárodní dixielandový festival

Výběr z kalendáře: Kulturní tipy na první srpnový víkend 2019

Nadcházející víkend nabízí opravdu pestrou směsici kultury a zábavy. Rozhodně je z čeho vybírat, a proto jsme pro vás opět připravili několik tipů na zajímavé akce. Zábava začíná již dnes večer, kdy je na programu Busking Párty u Branky a s dixielandovým festivalem (úvodní foto) se můžete bavit až do pondělí. Děje se toho ale mnohem více.

Busking Párty u Branky #2 & Zahájení Výstavy

Již dnes, tj. v pátek 2. srpna, proběhne od 16 hodin u Branky ve Smetanových sadech Druhá Busking Párty. Kromě různých hudebníků a kapel se bude konat Slavnostní zahájení výstavy o historii i současnosti festivalu pouličního umění Pilsen Busking Fest! Výstava bude plná těch nejzajímavějších fotek z minulých ročníků. K tomu všemu vystoupí: Sonia Sax, Lukrecie von Asche, Aiko, Martin & Dario duo a na závěr skupina Tabasker.

Dixielandový festival Plzeň 2019

Čtvrtý ročník dixielandového festivalu rozezní trumpety, banja, suzafony a další nástroje charakteristické pro neworleanskou muziku. Po loňském úspěšném ročníku se organizátoři opět rozhodli pro dvoudenní variantu. Akce bude zahájena v sobotu 3. srpna neworleanskou parádou – průvodem kapel, tanečníků a dalších fanoušků dixielandu po vzoru festivalů v New Orleans. Vychází se v 16 hodin od katedrály sv. Bartoloměje směrem do Riegrovy ulice a sadového okruhu k Měšťanské besedě, kde budou následovat hudební vystoupení. V neděli se pokračuje v 17 hodin u Formanky v Plzeňském Prazdroji a bonus je nachystán i na pondělí. Více v článku Mezinárodní dixielandový festival Plzeň vyhlíží čtvrtý ročník.

Bolevák Music Festival 2019

V sobotu v pravé poledne startuje na pláži Ostende u Boleveckého rybníka 6. ročník festivalu taneční hudby nazvaný Bolevák Music Festival. Těšit se můžete na unikátní atmosféru plážové party a současnou taneční muziku. Seznam vystupujících a další podrobnosti naleznete na facebookové stránce festivalu.

Večer pro klášter Chotěšov 2019

Jedná se o kulturní akci, která má návštěvníkům umožnit seznámit se se stavem této významné památky v Chotěšově na jižním Plzeňsku. Ta byla zařazena americkou nadací World Monuments Fund mezi 100 nejohroženějších památek světa. Akce startuje v sobotu 3. srpna ve 14 hodin a zahrnuje hudební vystoupení, divadlo, historický program, prohlídky kláštera i zábavu pro děti. Z kapel vystoupí například Pilsen Queen Tribute Band nebo Tabasker.

Zahradní slavnost na zámku Nebílovy

V sadech barokního zámku v Nebílovech proběhne v sobotu 3. srpna pohodové odpoledne s ukázkou starých řemesel, poznáváním bylinek, loutkovým divadlem a hudebním vystoupením skupiny Janek Eret trio. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi. Účastníci slavnosti budou mít 50 % slevu na prohlídku interiérů zámku.


Nevybrali jste si? Nevadí. V našem kalendáři akcí je uvedeno daleko více událostí.

Také se můžete podívat na přehledný program letních kin v Plzeňském kraji.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: