ZČM v Plzni. Foto: Plzenoviny.cz

Výběr z kalendáře: Kulturní tipy na první únorový víkend roku 2020

Říká se, že únor bílý, pole sílí. Zatím to tak nevypadá, a tak kromě návštěv kulturních událostí pod střechou není problém vyrazit i ven. Přinášíme vám tradiční výběr akcí na víkend.

Výstava Svět středověkých her

Pro ty, kteří si chtějí hrát a zároveň se bavit, je připravena nová interaktivní výstava. Expozice vás zavede do středověku, kdy měli lidé spoustu svátečních dnů a uměli si je užívat. Hry, slavnosti, hudba a tanec, to vše tehdy neodmyslitelně patřilo k životu napříč společenskými vrstvami. Svět středověkých her začíná dnes, tj. 31. ledna 2020, a k vidění bude až do července v hlavní budově Západočeského muzea.

Článek k tématu: Chystá se nová výstava Svět středověkých her


Festival Kolem světa

Největší cestovatelský festival proběhne tento víkend v Měšťanské besedě. Čeká vás deset přednášek a komentovaných projekcí, bohatý doprovodný program s tradičními cizokrajnými tanci a ochutnávkou specialit z různých koutů světa.


Doubravecká zabijačka

V sobotu 1. února 2020 se milovníci jídla mohou vydat na tradiční zabijačku, kterou hostí Habrmannův park. Kromě specialit vás čeká i doprovodný program. Akce proběhne od 10 do 16 hodin.


Škodovka do toho! 90 let hokeje v Plzni očima fanoušků

Už jen do neděle 2. února 2020 bude k vidění sportovní výstava, která připomíná 90 let hokeje v Plzni. Na její přípravě se podíleli sami fanoušci. Více se o výstavě dozvíte v našem starším článku.


Do přírody

I v lednu se dají podnikat výlety. Inspirovat se můžete v mapě výletů.


Nevybrali jste si? Podívejte se na další akce do našeho kalendáře.

 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru