Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Výběr z kalendáře: Kulturní tipy na víkend 7. a 8. září 2019

První poprázdninový víkendu má rozhodně co nabídnout a ponese se zejména ve znamení dožínek a zábavy. Vybrali jsme pro vás 5 akcí, které upoutaly naši pozornost.

Dožínky Plzeňského kraje

Oslavy ukončení sklizně a poděkování za úrodu proběhnou sobotu 7. září 2019 na Farmě Moulisových v Milínově na jižním Plzeňsku. Letos se poprvé Dožínky propojí s Plzeňskými farmářskými trhy, které organizátoři pro tento den přemístí z náměstí Republiky v Plzni právě sem. Nebudou chybět ochutnávky regionálních potravin, přichystán je bohatý doprovodný program a jako hlavní hvězda vystoupí Aneta Langerová.

Článek k akci: Dožínky Plzeňského kraje v Milínově nabídnou Anetu Langerovou i farmářské trhy


Hrdinové Plzně a zahájení výstavy Já, hrdina

V sobotu 7. září se mohou zájemci těšit na celodenní akci Hrdinové Plzně v kreativní zóně DEPO2015, kde se představí všechny základní složky integrovaného záchranného systému, ale také horská služba, vězeňská služba či celní správa. Vyvrcholením nového formátu akce v minulosti pořádané jako Den s IZS bude v 15 hodin přílet armádního vrtulníku a ukázky záchrany osoby z něj. Vstupné bude zdarma, začátek je v 11 hodin, konec v 18 hodin. Odvážný kousek předvedou záchranáři s armádním vrtulníkem W – 3A Sokol pátrací a záchranné služby SAR. Diváci se mohou těšit na záchranu uvízlé osoby z komína u Papírenské lávky kolem 15. hodiny.

Od soboty 7. září bude zároveň k vidění výstava Já, hrdina v DEPO2015, kde se děti mohou stát na chvíli hrdiny. Rodiny s dětmi zde například okusí, jaké to je, ocitnout se uprostřed dopravní nehody a naučí se, jak se v takové situaci správně zachovat. V další části výstavy si pak prohlédnou např. ohořelé artefakty z míst požáru zapůjčené plzeňskými hasiči. Pro návštěvníky se chystá také doprovodný program přednášek a ukázek složek IZS, který bude zdarma. Expozice bude přístupná do konce roku 2019.

Článek k tématu: Hrdinové Plzně se blíží, Plzeňané se mají na co těšit


Radbuza fest 2019

Od 15:00 vystoupí na náměstí TGM v Dobřanech kapely Bachule, Kečup, Sifon, Lucie revival a Ponorka band. Přichystán je i doprovodný program pro děti, který startuje již dopoledne.


Přeštické pivní slavnosti 2019

Na náměstí v Přešticích proběhnou od 12 hodin oblíbené pivní slavnosti. Přichystán je i hudební program, během kterého se vystřídají tyto kapely a hudebníci: Malá muzika Nauše Pepíka, Jan Křížek, Jakub Moulis, Pestalozzi, Marta Jandová a Queen tribute band.


Malesické Jarmarčení 2019

Již poosmé pořádá spolek Plzeň9 pro širokou veřejnost oblíbené Malesické Jarmarčení. Budete si moci vyzkoušet různá řemesla, dát něco dobrého nebo se svézt na koňském povoze. Odpoledne zahraje flašinetář. Divadlo pro děti je nachystáno od 11:00, 13:00 a 15:00. Akce se uskuteční na Malesické návsi.


Nevybrali jste si? Nevadí. V našem kalendáři akcí je uvedeno daleko více událostí.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: