Zdroj obrázku: beton studio / Shutterstock.com

Vybíráte notebook? Tyto aspekty si promyslete předem

Bez kvalitního počítače se v současné době nemá šanci obejít nikdo. Vždyť jen spousta administrativních věcí týkajících se běžného života se řeší online. Stejně tak je nutné počítat se zaměstnáním nebo vzděláváním dětí. I tady je ideálně notebook nezbytný. Doba covidová nás v tomto ohledu mnohému naučila. Pokud nyní uvažujete o koupi nového notebooku, rozhodně byste měli brát v potaz hned několik důležitých aspektů týkajících se jeho výběru. My se na ty základní podíváme podrobněji v tomto článku. 

Účel využití notebooku v hlavní roli

Tímto aspektem bychom měli začít. Když si čtete recenze notebooků, měli byste mít rozmyšleno, k čemu vlastně budete počítat používat. Jestliže se bude jednat o standardní kancelářské činnosti, určitě se vyplatí klasické modely se standardním procesorem a integrovanou grafickou kartou. Pokud ovšem potřebujete notebook ke grafickým pracím, už je nutné mít model s kvalitní grafickou kartou. Tak jako také byste měli brát v potaz i velikost. Záleží opět na tom, jak často budete mít notebook v brašně na cestách.   

Velikost a zajímavé vychytávky

Co se týká velikosti, standardně se volí patnáctipalcové displeje notebooků. Počítače jsou vcelku jednoduše přenosné a cenově dostupné. Jestliže jste více na cestách, vsaďte na třináctipalcový model, který je lehoučký a skladný. Bez větších problémů s ním můžete cestovat kamkoli. Naopak jedenáctipalcové malé displeje, které jsou mnohdy i dotykové, už tak oblíbené nejsou, jelikož jejich velikost je ve srovnání s patnáctipalcovými titěrná.  

Předinstalovaný software

Také na ten je vhodné myslet. Vždyť minimálně takový balíček office by měl mít každý počítač. Člověk běžně potřebuje pracovat s kancelářskými aplikacemi. Většinu lze ale bez potíží dokoupit a nainstalovat dodatečně.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: