Foto: MMP

Vyhřívaný stan zpříjemňuje na Koterovské čekání řidičům

Vyhřívaný stan s lavičkami a stoly zpříjemňují od minulého týdne čekání těm, kdo si potřebují vyřídit například řidičský průkaz či převod auta a další podobné záležitosti v oblasti dopravně správních agend. Díky tomu mohou být dodržena hygienická opatření a zároveň nabídnut lepší komfort klientům Odboru registru vozidel a řidičů Magistrátu města Plzně, který sídlí na Koterovské 162.

„Pandemická situace je opět nepříznivá. Není aktuálně možné, aby klienti vytíženého odboru registru vozidel a řidičů na Koterovské čekali na odbavení na chodbách a v jiných vnitřních prostorech této budovy. Snažíme se nutná hygienická opatření klientům tohoto úřadu zpříjemnit, a proto jsme před budovu umístili stan s vyhříváním, lavičkami i stoly. Klienti tak po vyzvednutí pořadového lístku mohou čekat venku chráněni před nepřízní počasí,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

Klient si na rezervačním terminálu, který je také umístěn před budovou na Koterovské, vytiskne pořadový lístek a může jít čekat do stanu. „Stan má rozměr deset krát pět metrů. Je vyhříván dvanácti infrapanely a součástí jeho konstrukce je i LED osvětlení. Ve stanu je dále šestnáct laviček pro celkem třicet osm sedících klientů a také stoly, na nichž si klienti mohou vyplnit písemné žádosti. A na viditelném místě je v něm také umístěna obrazovka vyvolávacího systému, takže klient hned zaregistruje, kdy na něj přišla řada a může vstoupit do budovy,“ vysvětlil Petr Triner, ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně, pod nějž spadá také odbor registru vozidel a řidičů. Připomněl, že zavedené opatření, kdy klienti čekají v příjemném prostředí venku, chrání v době pandemie onemocnění covid-19 také pracovníky tohoto vytíženého odboru.

Odbor registru vozidel a řidičů Magistrátu města Plzně je díky poskytovaným službám a komfortu při vyřizování žádostí vyhledávaným úřadem, který využívají nejen klienti z Plzně a okolních obcí, ale i ze vzdálených míst. Od roku 2017, kdy došlo k rozvolnění místní příslušnosti, narůstá každý rok počet jeho klientů o cca 15 procent. Nejvíce si občané cení rychlosti při vyřízení jejich žádostí o registraci vozidel při dovozu v rámci Evropské unie.

K vyřízení záležitostí na Odboru registru vozidel a řidičů je možné se také objednat online pomocí aplikace www.uradbezcekani.cz, kde je možné zaregistrovat si termíny i na jiná pracoviště Magistrátu města Plzně.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: