Ilustrační foto. Zdroj: Plzenoviny.cz

Vylepšete si auto skvělými doplňky. I obyčejné potahy nebo poklice na kola udělají divy. Jak je vybírat?

Dodejte svému autu nový, originální nebo luxusní vzhled a zaměřte se na levné a jednoduché doplňky, které promění i starší v auto ve stylovou káru. Začněte u kol a nezapomeňte také na interiér vozidla. Jak na to? 

Jak vybíráme poklice na kola?

levné poklice na kola mohou vypadat hezky a mít nádech luxusu. Většinou při jejich výběru se orientujeme právě podle vzhledu. Někdo si potrpí na originální vzhled a vybírá tak sportovně laděné paprskové nebo vícebarevné poklice, jiný dává přednost ochraně kol, které dokonale poskytují celoplošné kryty, a pro luxusní vzhled kol jsou bezpochyby nejlepší volbou pochromované poklice. Vždy jsou dražší originální poklice a kola, ale také vašemu autu dokonale padnou a zaručí perfektní přichycení. Universální poklice jsou pak výrazně levnější, ale uživatel musí počítat také s tím, že nebudou tolik kvalitní.

potahy
Foto: vtvauto.cz

Ochraňte své sedačky a vymazlete si interiér auta

Potahy do auta jsou nezbytnou součástí výbavy každého interiéru. Poskytují ochranu sedaček před znečištěním i opotřebováním a poškozením, a navíc dodávají interiéru velmi příjemný vzhled. I starší auto s hezkými potahy tak může výrazně prokouknout. Ještě, než nové potahy ale budete vybírat, ujasněte si přesně, co od nich vlastně očekáváte. Zaměřte se na jejich barvu, ta by měla v každém případě ladit se zbytkem vybavení vozidla, a to včetně jeho barvy laku. Pak přejděte na vhodné rozměry. Malé, ani příliš velké potahy by vám moc užitku neposkytly.

Aby byly pohodlné

Autopotahy by měly být také pohodlné. Zvláště v případě, že často jezdíte ve svém vozidle delší trasy. Jestli budou autopotahy pohodlné, nezáleží ovšem jen na jejich velikosti – tedy na tom, jak na sedačky sednou, ale také záleží na tom, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Tady se vyplatí příliš nešetřit. Jestliže totiž zvolíte potahy s nevhodného a méně kvalitního materiálu velkého pohodlí se nedočkáte. 

Hýčkejte si své auto tak, jak si to zaslouží. 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: