Ilustrační foto.

Vyšší osobní výkon díky NLP metodě

Ve světě se objevila horká novinka pro optimalizaci osobní výkonnosti člověka a jeho myšlení nazvaná neurolingvistické programování. 

Tato metoda je o rozpoznávání, popisování a efektivnímu předávání úspěšných strategií, jak dosahovat nadprůměrných výsledků v mnoha oborech a tak naplňovat svůj plný potenciál.

NLP vznikalo z modelování géniů své doby (zejména od terapeutů, protože pracovali s lidmi a jak je známo, to je ta nejtěžší práce s lidmi vůbec), a proto se o ni tolik zajímali lidé jako například Bill Gates, který NLP využil ve své praxi a pomohlo mu vybudovat jednu z nejúspěšnějších IT firem na světě. Podobně využil této metody i slavný americký kouč T. Robbins, který byl dokonce i poradce amerického prezidenta Billa Clintona. 

Abyste však pochopili, co by vám vše to záhadné NLP mohlo přinést, je třeba teď pochopit, na jakých principech pracuje a hlavně s čím.

Tři slova této metody jsou…

N jako neuro (mozek a neuro-biologické pochody),
L jako lingvistika (jak využíváme psaný či mluvený jazyk a popisování našich představ) a
P jako programování (změna a nastavování vzorců, chování a vnitřních programů konání a jednání)

a tak v NLP vnikly tři hlavní skupiny NLP vzorců, které se zejména využívají v byznysu, sportu i v koučinku (proto tolik koučů a kouček se NLP učí -> lepší práce s klienty a pochopení jejich světa a dosažení žádoucích změn):

  1. Komunikační NLP vzorce – jak lépe působit na druhé a být správně vždy pochopeni (což je velmi užitečné jak v leadershipu a při vedení lidí, tak i v osobním a partnerských vztazích pro každého z nás)
  2. Změnové NLP vzorce – jak jako kouč, personalista či terapeut nebo psycholog pomoci k dosažení chtěných a zamýšlených změn klientům (anebo jak tyto nlp vzorce aplikovat na sebe a „zlepšit“ si svůj stav, rozpoložení, míru spokojenosti)
  3. Cílové NLP vzorce – jak jako manažer, lídr nebo podnikatel lépe pracovat s dosahováním žádoucích cílů, výsledků a plnění našich potřeb (na to máme celou řadu vysoce účinných postupů, jak udělat ty správné kroky k úspěšnému cíli)

Existuje však i řada dalších (dle aplikace a využití).

New code společná foto

NLP vám pomůže rychle a účinně odstranit to, co vám osobně neslouží, jako jsou různá limitující přesvědčení o sobě či druhých, zbavit se zlozvyků, strachů, nebo dokonce fobií. 

A také díky aplikaci této metody a technologie můžete lépe a efektivněji pomáhat druhým lidem a nalaďovat se na ně a sjednotit se s nimi – což podpoří zase vaše vztahy a jejich kvalitu.

NLP se však neučte z knížek, protože jednak neexistuje kvalitní literatura a hlavně je nezbytná zpětná vazba, abyste si osvojili správné provedení těchto mentálních a psychologických technik správně a vedly k žádoucím výsledkům (u sebe nebo u druhých). Od toho tak slouží NLP výcviky. 

Kde se NLP naučit? A od koho? 

Rozhodně můžeme doporučit absolvovat kvalitní NLP výcvik nebo NLP kurz s mezinárodní certifikací v NLP u certifikovaného NLP trenéra, například od Radka Karbana na prestižní Coaching University v ČR (působí v Praze).

Velkou výhodou tohoto výcviku je, že je zde minimum teorie a maximum praxe a drilu, protože výstupem není jen pochopení „jak to pracuje“, ale dovednost „že to umíte využít“. 

Pan Karban je kvalifikovaný odborník, o čemž svědčí nejenom to, že je certifikován samotným zakladatelem NLP Johnem Grinderem, jako i několik desítek tisíc lidí, které prošli jeho semináři a kurzy a má u nás velké renomé, což potvrzují stovky referencí na webu jeho univerzity, stejně jako více jak 120 000 fanoušků na sociálních sítích a lze tak říci, že jde o odborníka na NLP, od kterého se s jistotou můžete učit. 

Pokud se pro výcvik rozhodnete, rozhodně bude velkým přínosem pro vás osobně i ve vaší pracovní rovině.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru