Vizuál k akci.

Festival Industry Open letošní ročník zahájí květnovou výstavou 

Festival Industry Open letošní sezónu zahájí květnovou výstavou v mázhauzu plzeňské radnice. Ta bude návštěvníky od 14. května do 2. června lákat na putování po stopách průmyslu a zajímavých industriálních místech Plzně a Plzeňského kraje. Zároveň nabídne možnost vyhrát vstupenky na červnový festival. Výstava prezentuje technické památky, muzea i živé firmy v Plzeňském kraji, které jsou součástí industriální stezky a lze je navštívit celoročně nebo v rámci příležitostných akcí.

Výstava Industry Open: Poznejte industriální bohatství plzeňského regionu, která pomyslně zahajuje další ročník festivalu Industry Open, prostřednictvím textů a fotografií návštěvníky přenese do historie i současnosti industriálních míst v Plzni, ale také do západních Čech, na severní Plzeňsko nebo na Šumavu. „Zájemci si prohlédnou fotografie desítek památek, muzeí a firem, které jsou zahrnuty do industriální stezky, ale také vystavené exponáty a mohou si odnést tištěného průvodce Industry Open, který jim bude dobrým společníkem na toulkách po industriálních zajímavostech regionu třeba už letos v létě,“ prozradila Alena Fialová z městské příspěvkové organizace Plzeň – TURISMUS, která festival organizuje. „Mohou si i zasoutěžit o vstupenky na festival. Stačí vyplnit krátký kvíz s otázkami o industriálních místech. Pokud si někdo nebude vědět rady, správné odpovědi najde na výstavě. Vyplněné kvízy pak budou zařazeny do slosování o volné vstupenky na festivalové akce,“ doplnila Fialová.

V polovině června se fanoušci industriálu mohou těšit na festival Industry Open, který kromě industriálních zajímavostí a technických památek nabídne různorodé akce v Plzni a okolí. Od 17. do 19. června bude připravený zajímavý program, ve kterém po dvouleté pauze nechybí ani prohlídky živých provozů. Na programu budou vyjížďky historickými vozy, výlety po stopách těžby na Plzeňsku i komentované prohlídky provozů plzeňské vodárny nebo spalovny odpadu v Chotíkově. Podrobný program festivalu bude zveřejněný koncem května.


Výstava Industry Open: Poznejte industriální bohatství plzeňského regionu

Kde: mázhauz plzeňské radnice, náměstí Republiky 1, Plzeň
Kdy: 14. května – 2. června 2022, denně 8-18 hodin


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: