Foto: milovnicipanenek.cz

V Rokycanech proběhne víkend pro všechny milovníky nejen starožitných panenek

Kdo by neměl rád panenky, skoro každá holčička (a možná i leckterý chlapec) si s nimi dovedla hrát celé dlouhé hodiny. A i když už jsou z dívek ženy a z malých kluků muži, téměř každého z nich určitě potěší pohled na hračky z jejich dětství. Přijměte pozvání spolku Milovníci panenek a Muzea Krásné časy a alespoň na jeden víkend v srpnu se staňte zase dětmi.

Ve dnech 21. – 22. 8. 2021 se v Rokycanech uskuteční akce příznačně nazvaná Víkend s panenkami. Toto místo nebylo vybráno náhodou. Rokycany jsou se svou hračkářskou tradicí neodmyslitelně spjaty s firmou HAMIRO. K vidění zde budou historické i retro panenky, kočárky, hračky, medvídci, nábytek a další nezbytné vybavení. Na příchozí čeká rovněž bohatá tombola, upomínkové předměty a je možné, že si také odnesete svoji první panenku do sbírky. Fungovat zde bude i panenková poradna, ve které budete moci zjistit informace o donesené panence nebo třeba o její opravě.

„Budeme se těšit na setkání s pamětníky, bývalými zaměstnanci a uvítáme jakékoliv informace týkající se výroby hraček (příběhy, výstřižky, fotografie apod.),“ lákají pořadatelé.

Základní informace:

  • Sokolovna restaurace, Jiráskova 208, Rokycany
  • sobota 21.8.2021 – 10:00-18:00
  • neděle 22.8.2021 – 10:00-15:00
  • Vstup: Děti od tří let 30,-, Dospělí 70,-, Senioři nad 80 let zdarma
  • FB: Muzeum Krásné časy, Milovníci panenek, z.s.
  • www.milovnicipanenek.cz

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: