Západní okruh. Foto: Plzeňský kraj

Stavba západního okruhu Plzně pokračuje podle plánu – fotky

Stavba „západního okruhu Plzně“ pokračuje v souladu s plány. Jeho druhá etapa mezi silnicemi Křimická a Karlovarská má být dokončena v příštím roce.

„Západní okruh, respektive jeho aktuálně budovaná II. etapa dlouhá 3,6 km, je naše největší a nejnáročnější dopravní stavba, jak z hlediska finančního, tak stavebně technického, která si vyžádá celkem 2,2 miliardy korun. Její význam je zcela zásadní pro odlehčení dopravní zátěže města Plzně, zejména odvedení dopravy z přetížené Karlovarské a Klatovské třídy, a pro propojení průmyslových zón od D5 směrem na Karlovy Vary,“ připomněl hejtman Rudolf Špoták.

Budovaný úsek Křimická – Karlovarská navazuje na I. etapu mimoúrovňovou křižovatkou na Chebské ulici v Plzni – Křimicích a ukončen je nově budovanou tzv. „turbo“ okružní křižovatkou „U Globusu“. Jeho součástí je estakáda přes celé záplavové území řeky Mže v délce 1,2 km.

Vedení Plzeňského kraje zastoupené všemi členy rady kraje se dnes na místě seznámilo se všemi úseky stavby. Dodavatel (sdružení firem Metrostav a Berger Bohemia) konstatoval, že stavba probíhá podle schváleného harmonogramu.

Galerie:

Zdroj: Plzeňský kraj

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner