Foto: Pixabay

Zázrak jménem kyvadlo. Skutečně se dokáže spojit s naším podvědomím?

S esoterikou a paranormálnem snad někdy experimentoval každý z nás. Jako děti jsme se v nadšeném strachu snažili spojit se světem mrtvých, pomocí karet se pokoušeli vyložit si osud a zřejmě i v dospělosti jsme někdy prosili o pomoc Boha či anděly. Další z metod na pomezí nestandardních sdělovacích prostředků může být i kyvadlo. To však údajně nevyužívá nadpřirozených sil, ale našeho vlastního nevědomí.

Kyvadlo jako prodloužená ruka vlastního já

Člověk si díky svému vědomí uvědomuje mnoho věcí, ty dokáže následně zhodnotit a dle toho dojít k žádoucímu rozhodnutí. Vědomí je odraz našich osobních pocitů, zkušeností, okolního světa a názorů utvořených jejich kombinací. Jak sám název napovídá, tyto věci si běžně „uvědomujeme“, provází naše myšlenkové pochody a slouží k řešení každodenních záležitostí.

Na některé problémy však vědomí nestačí. Který partner je ten pravý, vytrvat v nevyhovující práci, je čas založit rodinu? Takovéto a mnohé další otázky totiž často nedokážeme správně, nebo spíše s jistotou zhodnotit. A tak se někteří uchylují právě k praktikám běžně neprovozovaným, jako je návštěva kartářky, čtení z ruky, zkoušejí hypnózu nebo třeba právě kyvadlo. To je konec konců pro lidstvo pomůcka poměrně častá a důležitá, vždyť jej běžně užíváme v matematice i fyzice, všem známé jsou kyvadlové hodiny a podobně.

Amulety, zaříkávadla i cedulka na krku se správnou formulkou měli vyhánět nemoci a zachraňovat životy

Užití kyvadla, coby magického předmětu, prý nevyžaduje žádné velké schopnosti, znalosti, ani napojení se na vyšší sféry. Funguje totiž jako prodloužená ruka podvědomí člověka. Podvědomí, nebo také nevědomí, je ta část našeho mozku, která nám není běžně přístupnou, neuvědomujeme si ji a nedokážeme z ní účinně číst. Přesto, že uschovává řadu důležitých informací, od zažitých fóbií a úzkostí přes převratné odpovědi o nás samých, neumíme jej ovládat.

Mnozí esoterikové se shodují na tom, že kyvadlo je ideálním pomocníkem, neboť „v každé buňce našeho těla jsou zakódovány veškeré informace k rekapitulaci stavu celého ducha i těla. Proto v sobě můžeme vyvolat všechny vibrace prostředí“, jak tvrdil německý duchovní kouč Fried Froemer. A kyvadlo nám má tyto vibrace navodit vcelku jednoduše. Přesto, že se objevují i různé tabulky pro práci s ním, ve skutečnosti prý stačí nechat jej volně viset, vyřknout dotaz a soustředit se. Pokud se začne pohybovat proti směru hodinových ručiček, je odpověď na naši otázku záporná. V opačném případě nám naše podvědomí odpovídá kladně.

Jiní esoterikové však toto vnitřní napojení odmítají a dále věří v pomoc duchovních bytostí. Často jsou to právě ti, kterým se kontakt s nadpřirozenem stal hlavním druhem výdělku.

Pomůcka vlastně zadarmo

Přesto, že v obchodech s esoterickým zbožím lze zakoupit kyvadla „odborně“ zpracovaná nebo je možné zajít přímo za médiem, které rovněž využívá speciálních kamenů, údajně vůbec nejde o to, z čeho je vyrobeno. Postačí například prstýnek zavěšený na řetízku. Typ kyvadla, které si může vyrobit každý v klidu domova.

A právě to, že jej použijeme my samy, má být nejúčinnější formou. Údajně se na nás napojí, propojí se s naším vnitřním já, a tak prý může pomoci s každým zásadním životním problémem a rozhodnutím. Zpřístupní se nám totiž univerzální moudrost, zakódovaná v mysli každého, která dokáže pomoci prakticky se vším. Využití jiné osoby ke zprostředkování se tak jeví jako zbytečné, až nežádoucí.

Fenomén kineziologie. Zázraky hned, nemožné na počkání?

Bez očištění a nabití energií však moc účinné nebude

Ale ani použití kyvadla není bezpodmínečné. Přesto, že jej můžeme „otestovat“ sami bez širšího nastudování, je třeba jej před samotným úkonem očistit od negativní energie. Ale ani zde netřeba hledat velkou vědu. K očištění postačí čistá voda. A sluneční záře jej následně dobije silou pozitivní, rovněž nutnou k úspěšnému navázání spojení.

Trpělivost na prvním místě

Přesto, že práce s kyvadlem prý není nikterak obtížnou, chce to hlavně čas. Málo komu se roztočí při první snaze. Je třeba neztrácet naději a znovu to zkoušet. Ono propojení kyvadla s naším podvědomím totiž chvíli trvá. Ne každý má tak silné duševní funkce, které ihned umožní jeho reakci. Kdo si však počká, údajně se zaručeně dočká. A zda to vážně funguje? No to se zřejmě bude odvíjet od vůle a přesvědčení každého.

Zdroje: R. Webster, Magické kyvadlo: Jak účinně dosáhnout svých cílů; Schirner, Kyvadlo – praktická kniha

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).


Hana Komiňová

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Tipy z kalendáře akcí: