Zemřel plzeňský rodák Karel Gott. Na radnici vlaje černý prapor, v mázhauzu je zpřístupněna kondolenční kniha
Město Plzeň vyjadřuje zármutek nad úmrtím svého rodáka Karla Gotta a upřímnou soustrast Mistrově rodině a pozůstalým. K uctění zpěvákovy památky vyvěsilo dnes krátce po oznámení smutné zprávy na objektu své hlavní historické radnice v centru metropole černý prapor. V mázhauzu radnice město zpřístupnilo v odpoledních hodinách kondolenční knihu, do níž budou moci Plzeňané napsat Karlu Gottovi i rodině poslední vzkazy. Karel Gott se v Plzni narodil 14. července 1939, v listopadu 2009 získal čestné občanství svého rodného města.
„Pan Karel Gott byl díky svému neúnavnému úsilí a mimořádnému talentu jednou z nejvýraznějších osobností naší země. Plzeň si vždy vážila a bude vážit jeho úspěchů, svým dílem významně přispěl i k prestiži našeho města. Zprávu o jeho úmrtí přijímám se zármutkem. Malou útěchou mi může být to, že jsem měl možnost panu Karlu Gottovi letos za město Plzeň darovat k jeho životnímu jubileu speciální dárek, jenž ho potěšil,“ uvedl primátor Martin Baxa. Město Plzeň v červenci svému rodákovi darovalo speciální sedmnáctilitrový dřevěný soudek naplněný dvanáctistupňovým plzeňským pivem, na přední straně soudku byla vyryta slova: PLZEŇ MISTROVI.
Karel Gott v západočeské metropoli žil s rodiči do roku 1945, poté se přestěhovali do Prahy. V 50. letech 20. století začal vystupovat jako amatérský zpěvák a účastnit se pěveckých soutěží. Začátkem 60. let začal studovat zpěv na pražské konzervatoři. Milníkem jeho kariéry byla nabídka na angažmá do divadla Semafor v roce 1962, o rok později získal svého prvního Zlatého slavíka.
Od roku 1965 se prodalo kolem 50 milionů nosičů jeho desek, což z Karla Gotta dělá nejúspěšnějšího českého interpreta. Vydal více než 290 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně, kromě „slavíků“ získal přes 120 televizních ocenění, osm zlatých desek, jednu diamantovou desku, opakovaně se umisťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Nazpíval téměř 1000 písní.