Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

7 důvodu, proč změnit práci, aneb už není na co čekat!

Budíte se každé ráno s pocitem, že strávíte další nudný den v práci? Štve vás šéf, který sám ničemu pořádně nerozumí? Nebo máte pocit, což je to úplně nejhorší, že vaše práce nedává smysl a je zbytečná? 

Nikdy nebyly lepší podmínky ke změně práce než teď. Na trhu je obrovský nedostatek uchazečů o práci. Firmy nabírají jako zběsilé a není problém dostat se ke skvělým pracovním nabídkám. Práce v Praze? Není problém. Stejně tak jako v dalších krajských městech.

Prostě a jednoduše: skvěle placená a zajímavá pracovní místa čekají jen na vás. 

Stále jsme vás nepřesvědčili? Zde je 7 jasných důvodů, proč změnit práci právě teď.

1) Chcete lepší plat?

Jak už jsme naznačili, na trhu je zoufalý nedostatek pracovníků. To vám umožní si snadněji vyjednat vyšší plat. Váš současný šéf není ochoten se o platu bavit? Pak je nejspíše čas jít o dům dál…

2) Chcete lepší pracovní prostředí?

Pracujete na zatuchlém úřadě, kde není pořádně ani toaletní papír na záchodě? Nebo ve firmě, kde si musíte každých několik týdnů koupit vlastní kávu, protože šéf je šetřílek, co nedovolí koupit společnou?

Poohlédněte se po jiné firmě! Stravenky nemusí být jediný benefit. Pro mnoho společností je firemní kultura velmi důležitá. Svých lidí si váží a hýčkají si je. Nejen, že jinde budete mít k dispozici vynikající kávovar, ale třeba také zdarma dostanete zdravé obědy a saunu nebo masáže po práci.

3) Chcete smysluplnější práci?

Pracovat od rána do večera na excelovských tabulkách, kterým nikdo nerozumí, ani váš šéf, jistě není naplňující pocit. Náplň vaší práce je přece velmi důležitá. A pocit, že dává smysl a je užitečná? K nezaplacení!

Seberte odvahu a udělejte změnu. Najít novou práci nebylo nikdy jednodušší.

4) Chcete volnější pracovní dobu?

V dnešní době mnoho firem nabízí možnost homeoffice, tj. práci z domova. Je to skvělá možnost, jak si lépe řídit svůj čas. Ideální je tato práce pro maminky na mateřské, které by práci na plný úvazek s dennodenním docházením do kanceláře nemohly dobře skloubit s péčí o rodinu.

5) Chcete jiné kolegy a nebo lepšího šéfa?

Říká se: “Lidé neopouští firmy, ale špatné šéfy”.

Jistě to znáte… Hloupého šéfa nebo otravné kolegy nevynahradí ani vysoký plat nebo zajímavá náplň práce. 

Je toto váš případ? Pak se změnou práce neváhejte ani minutu.

6) Nechcete už dále ztrácet čas dojížděním?

Tady bude pro ukázku stačit jednoduchý příklad…

Dojíždíte do práce každý den hodinu tam a hodinu zpět? V takovém případě strávíte každý rok na cestě děsivých 500 hodin. To je celých 20 dnů!!!

Pokud se odhodláte a najdete práci blíže vašemu bydlišti, ušetřený čas jistě budete umět využít lépe a strávit jej s vašimi nejbližšími.

7) Změna kariéry?

Možná už dlouho přemýšlíte nad tím, že to, co děláte, není ten pravý obor, který vám byl souzen. Nabídek práce je v dnešní době spousta, a proto je nejlepší doba pustit se do něčeho nového. Hoďte strach za hlavu a zajděte na pohovor do vaší vysněné firmy.

A na závěr je zde poslední a zdánlivě jednoduchá otázka – jste ve vaší práci spokojeni? Pokud jen trochu váháte s odpovědí, pak je to opravdu jednoduché.

Hned dnes večer si udělejte pohodlí a začněte hledat svou vysněnou práci.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: