Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Čarodějnické akce a stavění májí v Plzni a okolí

Přelom dubna a května je vždy plný veselí spojeného s tradicí stavění máje a také s filipojakubskou nocí, kdy dochází k zažehnutí velkých ohňů a pálení čarodějnic. Pro mnohé to také znamená prodloužený víkend. A kam vyrazit? Výběr akcí pro celou rodinu přinášíme v našem přehledu.

Sobota 28. dubna 2018 – Radyně

V předhradí proběhne Čarodějnický rej. Akce začíná ve 13 hodin a do 14 hodin bude probíhat zápis čarodějů a čarodějnic. Následovat bude přehlídka kostýmů, v 15 hodin se vyhlásí ten nejlepší a v 15:30 se zapálí vatra. Vstup je zdarma.


Sobota 28. dubna – Čarodějný vlak z Plzně do Plzně

Iron Monument Club Plzeň a Česká Západní dráha připravují velkolepou jízdu parní lokomotivou na trase Plzeň – Nezvěstice – Mirošov – Rokycany – Plzeň. Vlak odjíždí z Plzně ve 12:24 a vrací se v 17:52. Děti v čarodějnických kostýmech budou mít 50 % slevu.


Sobota 28. dubna 2018 – Pohádkový statek, Břasy – Vranovice

Ve Vranovicích se to bude čarodějnicemi hemžit a nakonec skončí v plamenech. Více zde.


Sobota 28. – neděle 29. dubna 2018 – Muzeum strašidel, Plzeň

Čarodějnické workshopy, soutěže, dílny a mnoho dalšího čeká děti v plzeňském Muzeu strašidel. Více naleznete v tomto článku.


Pondělí 30. dubna 2018 – ZOO Plzeň

V Zoo bude probíhat soutěž o nejlepší čarodějnickou masku. Pro děti jsou připraveny hry, uvidíte výstavu strašidel z přírodních materiálů a budou se opékat buřty. Návštěvníci v čarodějnickém mají od 12 hodin vstup zdarma. Soutěž o nejlepší masku proběhne v 15 hodin.


Pondělí 30. dubna 2018 – Májka na Boleváku

V kempu Ostende je od 15 hodin připraven program pro celou rodinu. Čarodějnice se budou pálit v 18 hodin. Vstup zdarma. FB událost zde.


Pondělí 30. dubna – Plovárna Hradiště, Plzeň

V prostorech Plovárny zahraje ve 20 hodin kapela Anakonda Benda.


Pondělí 30. dubna – Město Touškov

Celé odpoledne bude v areálu TJ Sokol probíhat čarodějnické odpoledne a „májka“.


Pondělí 30. dubna 2018 – Spálené Poříčí

„Oslava Máje“ proběhne u Sokolovny. Program začne v 16:30, kdy se ozdobí máj a v 18:00 se bude stavět. Ve 21:00 uvidíte „Ohnivé světlušky“. K dobré náladě bude hrát Lazar Band.


Pondělí 30. dubna  – Dobřany

Čarodějné hry a soutěže pro děti jsou připraveny i v Dobřanech. Akce začne v 17:00 u Spolkového domu (U Trati 1014) a pořádá ji Pionýr Dobřany.


Pondělí 30. dubna – Kralovice

Od 15:30 se bude konat od Domu dětí pochod malých čarodějů a čarodějnic. Zakončení se uskuteční na fotbalovém hřišti s vyhlášením nejlepší masky. Následovat budou další soutěže.


Pondělí 30. dubna – Nepomuk

Sdružení dobrovolných hasičů připravilo bohatý program pro děti. Od 16:00 budou probíhat soutěže, opékání vuřtů a pálení čarodějnice. Na místě bude živá hudba, grilované prase a další občerstvení.


Pálení čarodějnic a stavění máje bude samozřejmě probíhat i na mnoha dalších místech. Tento výčet je pouze orientační. Chcete nás informovat o dalších zajímavých akcích? Napište nám.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: