Válka s mloky. Foto: Archiv Divadla Aqualung

Divadelní léto v Plané zve na tři představení Divadla Aqualung

Divadelní léto v Plané se koná již tradičně na konci kulturní sezóny. „Tentokrát vám představíme nekonvenční Divadlo Aqualung, které má stálou scénu v Žižkovském divadle Járy Cimrmana v Praze,“ zve za kulturou do Plané Petra Tomášková z místního infocentra.

Divadlo Aqualung

Principálem a zakladatelem divadla je oční lékař MUDr. Lubor Šplíchal. Ten po studiích medicíny nastoupil do Vinohradské nemocnice a současně se rozhodl vystudovat pražskou DAMU. Po jejím dokončení absolvoval stáž v oboru okuloplastické chirurgie v americkém Bostonu. Sám říká, že vždy miloval divadlo, a to je pro něj do teď na prvním místě. Medicínu si nechal jako koníček a věnuje se oční plastické a rekonstrukční chirurgii. Díky tomu se mu otevřel prostor pro založení vlastního divadla v roce 2006. „My jsme vlastně Retro–Sci-fi–Fantazy divadlo. Tahle paradoxní charakteristika asi vystihuje humor, o který nám jde. Je v tom trošku slavná anglická komediální skupina Monty Pythonův Létající cirkus, trochu pan Brdečka, Macourek, Voskovec a Werich, staré české filmy a taky trošku Cimrmani. Takže náš český a suchý anglický humor, který je nám hodně blízký. Představení také často doplňuje živá hudba“, říká principál.

Planá. Město jako dělané pro pohodový výlet

Čtyři dny, tři představení

První z představení s názvem Skečírek, odehraje soubor v rámci festivalu 28. srpna v sobotu 27. srpna od 20:00. Divadlo zve na večírek, ve kterém se střídá píseň se scénkou a naopak.

Další den, tj.  28. srpna, uvede Divadlo Aqualung v Kiněnekině představení Maškaráda. V pondělí 29. a v úterý 30. srpna hru Válka s mloky. Vše vždy od 19:30 hodin.

Inscenaci Maškaráda, oblíbeného autora Terryho Pratchetta, má v režii Martina Tichého zcela osobité nastudování, díky kterému ani znalý divák neztrácí pozornost nebo znuděně neodříkává spolu s herci známý text. Výkony všech herců jsou jedinečné, na každého jeho role skvěla pasuje.

Válka s mloky – divadelní zpracování nadčasové hry Karla Čapka, v režii Ondřeje Lážňovského, rozhodně stojí za zhlédnutí. Režisérovi se povedlo odlehčit toto vážné téma, ale zároveň nepřipravit diváky o mrazení v zádech. Odlehčený tón v kontrastu se zachovaným Čapkovým apelem je jasným poselstvím tohoto představení Divadla Aqualung.


Vstupné ve výši 350 Kč na představení můžete zakoupit online na webu kulturavplane.cz nebo v infocentru, nám. Svobody 56, v Plané. Pro děti do 12 let a seniory je vstupné 200 Kč. Letní divadelní vchod do KINANEKINA je z Kostelní ul., přes zahrádku u cukrárny, kde bude pro diváky k dispozici občerstvení jak před představením, tak o přestávce.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: