Velké divadlo. Foto: Plzenoviny.cz

Divadlo J. K. Tyla vrací vstupenky za neodehraná představení roku 2020

Vzhledem k současné situaci, ze které není jasné, kdy divadla budou moci obnovit svůj provoz, Divadlo J. K. Tyla ruší svůj aktuální program až do konce roku 2020. Diváci, kteří mají zakoupené vstupenky nebo platné abonentky, mohou vše vracet do 18. prosince 2020 v místě nákupu nebo nově využít možnosti vrátit vstupenky on-line, přestože byly zakoupené v divadelní pokladně.

Postup a bližší informace zájemci naleznou na webových stránkách divadla. „Je nám to velmi líto, ale už nechceme naše diváky napínat. Dá se tušit, že se platná opatření neuvolní do konce roku natolik, abychom obnovili náš provoz v obvyklém režimu. Pokud by se stal zázrak a my mohli ještě před novým rokem hrát, i za nějakých omezených podmínek, připravíme představení podle našich aktuálních možností,“ přibližuje situaci v divadle jeho ředitel Martin Otava.

Protože plzeňské divadlo nemohlo zaručit, že se všechna plánovaná představení odehrají, byl s podzimním uzavřením divadel zastaven i předprodej vstupenek na další měsíce. Divadlo již pozastavilo prodej předplatného na rok 2021 a v tuto chvíli pracuje na nových hracích plánech s kratší dobou prodeje vstupenek, která umožní větší míru flexibility při případném opětovném omezení provozu. Změny zasáhnou také termíny avizovaných premiér. „Zde nejde jen o ekonomickou stránku, která je samozřejmě důležitá. Přestože máme čas zkoušet, nemůžeme připravovat další a další premiéry, když nemáme prostor odehrát náš stávající repertoár. Některé inscenace jsme letos zahráli třeba jen třikrát,“ upozorňuje Martin Otava.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: