Foto: Nemocnice Plzeňského kraje

Domažlická nemocnice má 107 lůžek pro covidové pacienty. Skoro všechna jsou obsazená

Domažlická nemocnice dokončila během víkendu další etapu transformace na nemocnici specializující se na covidovou péči. V současnosti má pro tyto pacienty už 107 lůžek. Ještě před devíti dny jich bylo 43. Nemocnice i nadále poskytuje veškerou ambulantní péči a zatím i část lůžkové péče pro necovidové pacienty.

Nemocnice v Domažlicích restrukturalizovala během několika dnů tři lůžkové stanice s 64 lůžky. Mnohá z těchto lůžek jsou navíc vybavena neinvazivní plicní ventilací HFNO. „Celkem tak nyní máme pro covidové pacienty sedm lůžek ARO/JIP a 100 standardních lůžek, z nichž 25 jsou reprofilizovaná lůžka JIP,“ popisuje ředitel nemocnice Petr Hubáček.

Změna režimu byla možná jen s přispěním i dalších nemocnic v Plzeňském kraji včetně Stodské, Klatovské, Mulačovy a Fakultní nemocnice v Plzni a také díky domovům poskytujících sociální péči z Domažlicka. Z transformujících se stanic na oddělení interny, chirurgie a následné péče si totiž převzaly pacienty bez koronavirové nákazy.

Město poděkovalo pracovníkům Fakultní nemocnice Plzeň. Poslalo jim dary

Díky této spolupráci je v nejpostiženějších regionech Plzeňského kraje nadále zachována místní i časová dostupnost akutní lůžkové péče pro všechny potřebné. Domažlická nemocnice zaplňuje covidová lůžka pacienty hlavně ze svého okresu a Tachovska a částečně i jižního Plzeňska a Klatovska. V neděli večer měla ze 107 covidových lůžek zaplněnou rovnou stovku.

Domažlická nemocnice se dokáže postarat o všechny neodkladné pacienty včetně necovidových. Pokud to ale jejich stav dovolí, tak necovidové chirurgické a interní pacienty převáží sanitami k hospitalizační péči do okolních zařízení. Provoz dětského i gynekologicko-porodnického oddělení včetně porodnice je zatím bez omezení. To platí i pro ambulantní péči včetně rehabilitační.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: