Dotčené místo na Karlovarské. Zdroj: Vodárna Plzeň

Stavba kanalizační šachty na Karlovarské třídě omezí dopravu z centra na Košutku

Stavební práce na Karlovarské třídě omezí od 1. března do 30. června 2022 dopravu na Košutku. Důvodem je rozšíření spojné kanalizační šachty o půdorysu související s dokončením retenční nádrže Vinice.

Stavební akce se vztahuje k dokončení retenční nádrže Vinice, jež je stěžejní zejména pro dostavbu severozápadního okruhu města, a provozně souvisí s rekonstrukcí Roudenského kanalizačního sběrače. Práce na Karlovarské ulici ve směru od Rondelu na Košutku si vyžádají dopravní omezení až do 30. června 2022.

Zkapacitnění šachty v Karlovarské ulici spočívá ve vyhloubení a zapažení stavební jámy, na což je třeba asi 22 tun oceli. Práce budou probíhat v desetimetrové hloubce. Samotná spojná šachta má půdorys 10 x 4 metry, vyhrazený přidružený prostor pro techniku a materiál je plánován na 10 x 9 metrů.

„Ve stísněných podmínkách komunikace za částečného zachování dopravy půjde o náročnou práci, která se bohužel neobejde bez dopravního omezení,“ uvedl generální ředitel Vodárny Plzeň, Jiří Kozohorský. Omezení dopravy se dotkne řidičů jedoucích na Košutku pod křižovatkou ulic Karlovarská a Na Chmelnicích, konkrétně při jižní straně lékařské fakulty.

Práce budou probíhat ve dvou etapách:Od 1. do 14. března projedou řidiči zmíněný úsek pouze levým jízdní pruhem.

Od 15. března do 30. června se uzavře celá stávající vozovka. Vybuduje se provizorní objízdná komunikace, která zabere kromě části vozovky i přilehlý chodník. Řidiči budou muset použít tuto objížďku.

Veřejné dopravy se omezení nedotknou, po provizorní komunikaci však nebudou moci jezdit nákladní auta, která se odkloní do Lidické a Studentské ulice. Cyklisté i chodci využijí podchod pod Karlovarskou ulicí a přejdou na druhou stranu komunikace, kudy mohou pokračovat bezpečně cestou mimo staveniště. Vůbec nejrychlejším a doporučeným cestováním na Košutku je cesta tramvají.

Zdroj: Vodárna Plzeň

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: