Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Elektromobily budou mít v Plzni parkování zdarma 

Radní města Plzně schválili poplatek za parkování vozidel s nízkými emisemi oxidu uhličitého. Automobily, které budou označeny registrační značkou elektrického vozidla podle zákona, budou mít parkování do 24 hodin bezplatné. Toto pravidlo bude platit od 1. září 2020 do 31. srpna 2023. V Plzni se týká odhadem několika desítek vozů.

„K tomuto opatření jsme přistoupili, abychom podpořili moderní vozidla s nízkými emisemi oxidu uhličitého v rámci reakce na negativní klimatické změny. Na tomto bodě jsme se shodli již v programovém prohlášení, přičemž se bude jednat o opatření dočasné. Příští vedení města pak může rozhodnout o jeho prodloužení, nebo naopak zrušení v momentě, kdy by se počet těchto šetrných vozů rozrostl natolik, že by parkování zdarma narušovalo funkci celého parkovacího systému,“ řekl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule. 

Má-li vozidlo emise pod 50 g CO2/km, může zažádat o speciální registrační značku s označením EL. Tento parametr splňují všechny elektromobily a také některé plug-in hybridy, dále vozidla na vodíkový pohon. Změna registrační značky není povinná, záleží na majiteli vozidla, zda si na něm ponechá klasickou registrační značku, nebo si zažádá o vydání speciální.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: