Vizuál k akci.

Třešňový sad na Bohušově vrchu v Plané ožije. Proběhne zde již 4. ročník Festivalu třešní

Návštěvníci se v sobotu 8. června od 10 do 17 hodin mohou těšit na celodenní program a pohodovou atmosféru v útulném prostředí stoletého třešňového sadu po úpatím Bohušova vrchu.

Hudební program Festivalu třešní zahájí v 10:00 dámský vokální soubor Živa. Na přání návštěvníků loňského ročníku jsme zařadili do programu kapelu Poslední vagón z Karlových Varů a tachovskou kapela Bikers Band. Hudební část festivalu zakončí koncert folkové zpěvačky, textařky a skladatelky Pavlíny Jíšové známé také z hudebních skupin Žalman a spol. a Nezmaři.

Doprovodný program pro děti i dospělé nabídne stopovačku po Bohušově vrchu, kterou zajistí skautský oddíl z Přimdy. Její start bude jako obvykle u rozhledny. Dále se návštěvníci akce mohou těšit na lanové překážky Royal Rangers, projížďky na koni Ivanovi nebo vystoupení a workshop akrobacie Cirkusu Céres. Tvůrčí dílny pro děti i dospělé budou s Alenou Čížkovou a Šárkou Šafaříkovou, která povede i kurz kreslení.

DJKT představuje sezónu 2024/2025

Občerstvení je zajištěno po celou dobu akce. Tradiční místní limonády a pivo, klobásy či hermelín doplní sladké dobroty od paní Haišmanové ze Svahů.

„Prosíme návštěvníky, aby svá auta zaparkovali pod vrchem, ve městě a přišli za námi pěšky. Je to maximálně jeden kilometr. Pro ty hůře mobilní je zajištěno parkování na soukromé louce pod rozhlednou,“ vysvětluje Petra Tomášková z plánského infocentra. Program se odehraje za každého počasí.

Místo, o kterém píšeme:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: