Foto: Český florbal

Náměstí Republiky se v neděli stane dějištěm florbalového turnaje

Populární série letních florbalových turnajů pod širým nebem se vrací. Již tuto neděli 4. června bude mít Street Floorball League svou první zastávku v západočeské metropoli. Na účastníky čekají v centru Plzně napínavé sportovní bitvy i atraktivní doprovodný program.

Měření sil na plzeňském náměstí Republiky je úvodní akcí ze šesti turnajů, které SFL v tomto roce přináší. Před katedrálou svatého Bartoloměje vyrostou dvě venkovní florbalová hřiště, na nichž více než dvacítka týmů nejen z okolí Plzně zahájí svou pouť turnajem.

Jednotlivá utkání se hrají dvanáct minut a hraje se ve formátu tři na tři bez brankářů. Turnaj se hraje na menším hřišti, a tak přináší spoustu zajímavých okamžiků a osobních soubojů. Především je ale k vidění atraktivní podívaná, při níž není nouze o dramatické okamžiky.

florbal
Ilustrační foto. Zdroj: Český florbal

Nejen sportovní výkony ale přilákají fanoušky přímo na náměstí Republiky. Zajímavý je i doprovodný program, spolupořadatelský oddíl FbC Plzeň, který působí v 1. lize mužů, připravil pro děti skákací hrad, Odborová zdravotní pojišťovna pak nabídne aktivity zaměřené na regeneraci a zdravý životní styl a těšit se můžete i na speciální fanzónu s výstavou mapující historii 30 let Českého florbalu. Na místě budete moci přispět také na konto organizace Haima, která se stará o návrat onkologicky vyléčených dětí zpět do běžného života.

Projekt Street Floorball League je součástí florbalového koloritu již od roku 2018, na jehož závěru se ti nejlepší střetli v pražské O2 areně v rámci mužského šampionátu. Série turnajů, které rozhýbou centra či jiné významné části českých měst, odstartovala už šestou sezonu a i nadále se těší velké oblibě.

Zdroj: Český florbal

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: