Vizuál k akci.

Hudební happening Kapely s příběhem připomene 30 let od pádu totalitního režimu

Plzeňský kraj si připomene 30 let od pádu totalitního režimu v tehdejším Československu. Jak říká hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard „Historie se musí připomínat a svoboda není samozřejmostí“. Proto připravil Plzeňský kraj hudební happening Kapely s příběhem k výročí událostí roku 1989. Budeme tak mít příležitost si připomenout a zazpívat písně, které provázely náš národ na cestě od totality k demokracii.

Koncert Kapely s příběhem se uskuteční v Plzni na náměstí Republiky 25. října 2019 od 18:00 hodin. Na pódiu zahraje a zazpívá Míša Leicht a skupina COP, pozvání přijal i písničkář Jiří Dědeček a nejstarší československá folková skupina Spirituál Kvintet.

Spirituál Kvintet oslaví příští rok 60 let od svého vzniku a rozloučí se se svými příznivci sérií vystoupení. Jen pro připomenutí, v listopadu roku 1989 zpíval Spirituál kvintet z balkonu pražského Melantrichu, o rok později si opět na Václavském náměstí mezi členy skupiny na pódiu zazpívali prezidenti Václav Havel a George Bush starší. Společně se Spirituál Kvintetem si budeme moci na náměstí Republiky v Plzni zazpívat jejich nejhranější písně, Až se k nám právo vrátí a Jednou budem dál.

Symbolické oslavy svobody se zúčastní také český písničkář, básník, textař a předseda Českého centra Mezinárodního PEN klubu Jiří Dědeček. PEN klub je nejstarší světová organizace na ochranu lidských práv a také nejstarší organizace, která propaguje přátelství a intelektuální spolupráci mezi všemi spisovateli. V rámci neziskové organizace Člověk v tísni se Jiří Dědeček podílí i na lidskoprávních aktivitách. Na koncertě tak máte jedinečnou příležitost si poslechnout například píseň – Vraťte mi nepřítele.

Můžeme se těšit i na Plzeňskou skupinu COP s Míšou Leichtem. Kapela v době totality hrála muziku inspirovanou americkou country pro nejrůznější ilegální uskupení lidí, kteří se snažili uchovat vzpomínky na to, že tuto část republiky osvobodili Američané. Copáci tak byli velmi často v hledáčku policie. Zakladatel kapely a její umělecký vedoucí Míša Leicht se také aktivně účastnil revolučních demonstrací v Plzni.

Přijďte v pátek 25. října 2019 v 18:00 hodin na náměstí Republiky v Plzni na největší  hudební událost tohoto druhu v Plzeňském kraji – Kapely s příběhem. Vstup je zdarma.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: