Depo Karlov. Foto. Visit Plzeň

S festivalem Industry Open za poznáním industriálního dědictví i na prohlídku živých provozů 

Letošní ročník festivalu Industry Open zve fanoušky industriálních zajímavostí a technických památek na různorodé akce už v polovině června. V programu nebudou chybět oblíbené výlety historickým autobusem za poznáním průmyslu na Plzeňsku, komentované prohlídky provozů plzeňské vodárny nebo spalovny odpadu ani procházky zaměřené na architekturu. Festival se koná o víkendu 17.–19. června v Plzni a okolí, vstupenky na akce budou v prodeji od 1. června.

Ještě před letními prázdninami si tak návštěvníci v Plzni a okolí užijí víkend plný industriálu. Po dvou uplynulých sezónách, kdy bylo pořádání akcí poznamenané pandemií koronaviru a festival Industry Open se konal jako série akcí po celé léto, přistoupili pořadatelé zpět k formátu festivalu o jednom červnovém víkendu.

O víkendu 17.–19. června si tak mohou příznivci industriálu vybrat z řady zajímavých akcí a zážitků, které je zavedou i tam, kam se běžně nedostanou. Podívají se například do trolejbusového a autobusového depa na Karlově nebo do budovy Plzeňských městských dopravních podniků na Denisově nábřeží, kde navštíví měnírnu a malou vodní elektrárnu, jež letos slaví 100 let provozu. Speciální prohlídky připravil Plzeňský Prazdroj, účastníci během nich navštíví jednu z dominant pivovaru, vodárenskou věž. Do Starého Plzence se zájemci mohou vydat na komentované prohlídky výroby Bohemia Sekt zaměřené na exkluzivní sekt Louis Girardot, který také během prohlídky ochutnají.

V posledních dvou sezonách byly velmi oblíbenými akcemi vlakové jízdy do Škodovky, na které letos navážou komentované procházky kolem areálu bývalých Škodových závodů. Účastníci procházek se od průvodce dozví zajímavosti o historii i proměnách tohoto „města ve městě“. Součástí procházky bude i komentovaná prohlídka expozice Škodovky a budov Techmania Science Center, které si pak účastníci mohou užít i individuálně. Zážitkové jízdy historickým autobusem letos účastníky vezmou po stopách těžby uhlí a kaolinu na Plzeňsku, součástí výletů bude návštěva Hornického muzea ve Zbůchu a bývalého hlubinného kaolinového dolu a Centra Caolinum v Nevřeni, které na festivalový víkend chystá doprovodný program.

Podrobný program a další zajímavé informace o industriálním bohatství v regionu jsou k dispozici na webu www.industryopen.cz.

Předprodej vstupenek na festivalové akce bude spuštěn 1. června v Turistických informačních centrech (nám. Republiky 41, vedle radnice a Paluba Hamburk u hlavního nádraží) a online na Plzeňské vstupence.

Zdroj: Visit Plzeň

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: