Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Instalatérské práce nechte raději na odbornících

Ani domácí kutilové si nemusí umět poradit s problémy, které se mohou v domácnosti vyskytnout. Dotáhnout šrouby, pověsit obraz, namazat panty vrzajících dveří – to jsou jen malé potíže, jež většina z nás zvládne vyřešit. Obtíž ale nastává, když dojde na instalatérské práce.

Práce, do které se raději sami nepouštějte

Práce instalatéra je velice zodpovědná a ne každý si na ni troufne. Ať už jde o kapající kohoutek, ucpaný odpad nebo třeba montáž nového sprchového koutu, vždy je lepší obrátit se na odborníka, který práci odvede dle vašich představ. Instalatérská profese také vyžaduje řadu nářadí, které běžný kutil nemusí mít po ruce, natož pak spotřební materiál potřebný k montážím. Jedná se o trubky, těsnění či filtry.

Amatérsky odvedená práce může v budoucnu způsobit nepříjemnosti v podobě unikající vody v místech, kde to opravdu nechcete. I jen špatně vyvedený odpad od pračky nebo myčky nádobí může způsobit nepříjemné vytopení, které mohou pocítit i sousedé pod vámi. Je tedy jasné, že instalatérské práce vyžadují precizní provedení.

Obrátíte-li se na odborníky, volte ověřené řemeslníky s kladnými referencemi. Může to být klidně i hodinový manžel se specializací na vodoinstalatérské práce. Důležité je, aby měl technik přehled v oboru a práce prováděl v souladu s bezpečnostními předpisy a stavebními normami, což si lze ověřit na internetových stránkách.

A co všechno instalatérská služba zahrnuje?

  • Montáže rozvodů vody a kanalizace a jejich napojení na sítě,
  • instalace sanitárního zařízení,
  • montáže kohoutků a sprch,
  • topenářské práce,
  • montáže bojlerů,
  • čištění odpadů,
  • demontáže a opravy výše uvedeného.

Kolik to stojí?

Cena za služby instalatéra se odvíjí od obtížnosti a rozsahu práce. V úvahu je nutné brát také spotřebovaný materiál. Kvalitní služba, jako je třeba MistrHouse, poskytuje prvotřídní servis za férové ceny. Nechte tedy práci na nich. Budete spokojeni.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: