Jak poznávat nová města levně?

Existuje celá řada měst, která jste doposud nestihli navštívit, i když by to stálo za to? Cestování spojené s poznáváním nových míst, jejich architektury, kultury, lidí a jiného životního stylu rozšiřuje především naše vlastní obzory, ale mnohdy také vysává naši peněženku. Ale jak to provést, aby nás cestování úplně nezruinovalo? V článku objevíte několik tipů a rad, jak cestovat levně.

Jak najít levné letenky?

Vzhledem k tomu, že cena letenek u všech leteckých společností není zrovna nízká, chce každý cestující vědět, jak létat levně. Předně se vždycky vyplatí, když začnete hledat dostatečně dlouho před plánovanou cestou. I když můžete najít levný spoj doslova na poslední chvíli před samotným termínem odjezdu, nemusí se vám to vždycky podařit. S rezervací například letenky Amsterdam v dostatečném předstihu máte větší šanci, že za to ušetříte. Letecké společnosti jsou si totiž velice dobře vědomy toho, že pokud hledáte letenky na poslední chvíli, nakonec je koupíte bez ohledu na jejich cenu. Ze zkušenosti víme, že se rozhodně nevyplatí rezervovat si letenky na víkend. Během víkendu bývá o letenky největší zájem, a proto na to leteckou společnost reaguje zvyšováním jejich ceny. Není také dobré fixovat se na konkrétní datum odletu, protože se může stát, že letenky budou levnější den před plánovaným odletem či následující den po něm.

cestování

Kde hledat levné letenky?

První možnosti, jak hledat levné letenky, je sledování nabídek jednotlivých leteckých společností. Podobně jako si prohlížíte ceny ve vašem oblíbeném obchodě, sledujete ceny letů do různých destinací na webových stránkách dané letecké společnosti. Můžete se rovněž přihlásit a dostávat newslettery s akčními slevami, nebo se stát členem klubu a získat soukromé slevy. Tento způsob je však časově náročný a vyplatí se pouze tehdy, cestujete-li stále se stejnou leteckou společností.

Dalším způsobem je návštěva komunitních skupin cestovatelů na sociálních sítích. V nejrůznějších fórech a skupinách se zveřejňují praktické rady a informace o nejlevnějších nabídkách leteckých společností. Nikdy však nevíte, jaké informace kdo zveřejňuje, jaké jsou jejich zdroje a co se vám skutečně vyplatí. Navíc neznáte ani motivaci jednotlivých členů skupiny.

Nespolehlivější metodou, jak hledat cenově výhodné letenky, je využít služeb vyhledávače letenek, které dokážou rozeznat rozdíly mezi skutečně nejlevnějšími letenkami a promoakcemi leteckých společností. Je to nejefektivnější a nejrychlejší způsob, jak získat například skutečně levné letenky Barcelona. Výhoda těchto vyhledávacích systémů spočívá v tom, že veškeré informace a data od jednotlivých leteckých společností soustřeďují na jednom místě a vy tak díky tomu máte možnost srovnávat nejrůznější nabídky. Dobré je také sledovat nabídku nízkonákladových leteckých společností, u nichž seženete nižší ceny než u konkurence. Záleží ovšem na tom, jaký komfort si při cestě letadlem rádi dopřejete.

cestování

Hledáte kromě letenek také další služby?

Při hledání levných letenek můžete využít také dalších služeb, které vyhledávače běžně nabízejí. Po zadání data plánovaného odletu si jednoduše zarezervujete ubytování v termínu vašeho pobytu v dané destinaci, půjčíte si vůz z místní autopůjčovny nebo si sjednáte cestovní pojištění.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: