Katedrála sv. Bartoloměje. Foto: Petr Kutka, Plzenoviny.cz

Jak se pohybovat po Plzni za hezkého počasí?

Jestliže jste se do této západočeské metropole vydali na dovolenou, nebo máte tu čest být jejími spokojeným občany, jistě budete řešit otázku, jak se po tomto městě pohybovat. Plzeň totiž patří k jedněm z nejkrásnějších měst v České republice a byla by velká škoda nevidět všechny její skvosty. Proto vám v dnešním článku dáme pár rad nejen na turistická místa, ale také na skvělá elektro vozítka.

Co v Plzni navštívit?

Plzeň nabízí skutečně nespočet možností ke kulturnímu i turistickému vyžití. Mezi nejoblíbenější místa patří gotický Chrám sv. Bartoloměje, založený ve 13. století. Najdete zde také velice cennou opukovou plastiku plzeňské Madony, nacházející se ve středu hlavního oltáře. Dalším místem k navštívení pak bude areál pivovaru, kde se skrývá nejen samotná výrobna zlatavého nápoje, ale také Muzeum piva. Je nestarší svého druhu a vypráví příběh piva od starověku až po současnost, včetně původních gotických sladoven nebo ležáckých lednic.

Proč používat elektrokolo?

Elektrokolo se stává moderních trendem, a to zejména díky vstávající vlně popularity elektrického pohonu. Většina lidí si totiž myslí, že je elektřina ekologičtější než klasická konvenční paliva. Ty nejlepší elektrokola pro rok 2019 si můžete prohlédnout v přehledné tabulce, kde krásně uvidíte rozdíly mezi nimi. Je pravdou, že elektrokolo nepatří mezi nejlevnější investice, ovšem vložené peníze se vám několikanásobně vrátí ve formě pohodlného cestování mezi památkami v Plzni. Využít ho můžete nejen na výlety, ale také na každodenní cesty do práce nebo na nákup.

koloběžka
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Proč používat elektrokoloběžku?

Koloběžky už dávno nejsou hračkou pro děti, v dnešní době se z nich staly plnohodnotné dopravní prostředky. Jsou totiž velice skladné a praktické, čímž se stávají skvělými přibližovadly na kratší vzdálenosti nebo jako nástroje pro zlepšení kondice. Elektrické koloběžky disponují dojezdem až 40 kilometrů na jediné nabití, oproti kolům jsou však daleko lehčí a hlavně levnější. Městské modely se dají velice jednoduše složit a převážet autem. Mimo to s nimi budete moci poznávat i ta nejhezčí místa v západočeské metropoli – v Plzni.

Udělejte něco pro své zdraví

Používáním elektrického kola nebo koloběžky ušetříte nejen jízdné v městské hromadné dopravě, ale také pomůžete svému organismu. Studie univerzity v Basileji potvrdila, že fyzická aktivita je proti klidovému stavu 8,5krát vyšší, při jízdě na kole je dokonce 10,9krát vyšší. Jízda na elektrokole tedy prospívá zdraví skoro stejně jako jízda na klasickém kole. Po přijetí do práce nebo k historické památce ale nebudete zdaleka tak unavení, takže se budete moci plně věnovat plnění zadaných úkolů nebo prohlídce dané pamětihodnosti.

Plzeň je opravdu nádherné město, jehož pamětihodnosti si nejlépe prohlédnete při jízdě na elektrickém kole nebo koloběžce.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: