Ilustrační foto. Zdroj: Ilustracnifotky.cz

Jak si poradit s financemi v době vánočních svátků?

Vánoce jsou svátky strávené ve společnosti našich milovaných a nejbližších. Všichni plánují návrat domů s dostatečným předstihem, aby mohli v prosinci strávit pár dní s rodinou. S Vánocemi je samozřejmě spojen advent a vánoční trhy, které v Plzni začínají již 24. 11.

Je to krásný a nezapomenutelný čas, který je však také spojen s mnoha hodinami příprav. Nejenom že musíte upéct vánoční cukroví, vyzdobit dům a dát si záležet na vánočním kaprovi, ale také musíte nakoupit dárky. Tyto magické dny jsou i velkým nákladem, což může některým lidem způsobit problémy.

V tomto článku se dočtete, jak se vyhnout zbytečnému utrácení a předvánočnímu stresu.

1. Plánujte

Přípravy na svátky začínají plnou parou již v listopadu. Nenechte se ale strhnout nákupní horečkou a lákadly obchodů na velké slevy. Naplánujte si, kdy, kde a za kolik nakoupíte jídlo a suroviny, kapra, vánoční dárky, vánoční výzdobu a stromeček.

Nákupu dárků přikládáme největší důležitost, protože nic není tak krásné jako úsměv našich milovaných, když se trefíme s výběrem daru přímo do vkusu. Aby naši blízcí byli šťastní, nekoukáme tolik na cenu. Dáváme přednost dražším dárkům, abychom si byli jistí, že potěšíme.

A čím mladší členové rodiny jsou, tím vyšší jsou jejich očekávání. Z tohoto důvodu věnujeme největší pozornost dárkům pro děti. Děti nejvíce věří v kouzlo Vánoc, a v to, že je Ježíšek nezklame a přinese jim po stromeček, co si přejí.

2. Začněte s přípravami s předstihem a vyhněte se stresu

Čím se Štědrý večer blíží, tím více práce máme. Proto je výhodné využít vánočních trhů již v listopadu a získat inspiraci na dárky s dekoraci. Nebo rovnou některé tradiční věci koupit s měsíčním předstihem a odškrtnout si je ze seznamu.

Než obchody na několik dnů kvůli svátkům zavřou, každý z nás se chystá na obrovské nákupy, aby si domů odvezl produkty potřebné k přípravě Štědrovečerní hostiny a také do zásoby. Může se zdát, že supermarket nebude místem, kde obdržíme nejvyšší účet, ale právě to se děje.

Proto si zkuste nakoupit trvanlivé ingredience dříve, než je supermarkety zdraží a než se budou u pokladen stát dlouhé fronty.

A co víc, když nás naši příbuzní navštíví, nemusí to být jen na jeden den. Mohou zůstat několik dní, takže na to připravte vaši ledničku a kuchyni, abyste si potom společně mohli užívat jen pohodu.

3. Jak vyjít s penězi?

Nejlepší a současně nejbezpečnější způsob financování je využití úspor. Vánoce nejsou neplánovaný výdaj. Každý přesně ví, že přicházejí každý rok v prosinci. To nám dává příležitost ušetřit dostatečně vysokou částku na pokrytí všech výdajů. Nicméně pokud vaše šetření nebylo během roku úspěšné, váš problém lze vyřešit pomocí půjčky na Matchbanker.cz.

V dnešní době je možné získat rychlou půjčku ještě dnes, která může být před Vánoci nápomocná. Půjčku si můžete vzít na cokoliv a vybrat si možnost splacení jednorázově po novém roce nebo na splátky, podle vašich potřeb.

Měli byste si být jistí, že půjčku zvládnete včas splatit. Tak jako bohatý Ježíšek a krásný vánoční čas je důležitý i zodpovědný přístup k financím.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: