Ilustrační foto.

Jak si vytvořit svůj kit pro přežití?

Umění přežít je naučit se řešit krizové situace a jedním z jeho prvků je tzv kit pro přežití. Jedná se o sadu doplňků, které nám pomáhají lépe se vyrovnat v náročných a nebezpečných prostředích, v případě výpadku proudu ve městě či jiné větší poruchy a také při mnoha dalších nečekaných událostech. Často také vzniká jako součást plánovaných akcí, jako je survival výlet do lesa nebo prostě výlet do hor. Ve skutečnosti si každý může a měl by si připravit svou vlastní sadu pro přežití a nemusíte být zrovna fanouškem extrémních zážitků o přežití.

Proč si připravit sadu pro přežití?

Každý z nás se může nečekaně ocitnout v neobvyklé nebo nebezpečné situaci a stále častěji se mluví o možnosti náhlých, dlouhodobých výpadků tepelných nebo energetických sítí. Umění přežít předpokládá, že jsme schopni se na něj alespoň částečně připravit tím, že si předem připravíme sadu užitečných nástrojů a doplňků. Pokud se chystáme do odlehlých oblastí, například do hor nebo do lesa, je také dobré mít s sebou takovou sadu na přežití. Může se také jmenovat EDC set, airsoft, outdoorové nebo taktický batoh, protože hlavní myšlenka je velmi podobná – přežití v náročných podmínkách prostředí.

Příklad základní sady pro přežití

Soupravy pro přežití se mohou lišit v závislosti na jejich účelu, ale určité příslušenství lze nalézt prakticky ve všech. Při airsoftové střílečce se vám budou hodit stejné prvky jako při typické survival hře, výletu pod stan, lesa nebo i ve městě. Hlavním vybavením je lékárnička, která by měla obsahovat obvazy, dezinfekce, NRC fólie, léky proti bolesti a léky na chronická onemocnění majitele lékárničky. Základní survival kit by měl obsahovat i místo na zápalky/zapalovač nebo podpalovač. Malý kapesní nůž s různými hroty tím se z něj stává univerzální vychytávka, která funguje v mnoha situacích stejně jako velmi ostrý taktický nůž. Užitečná je také jehla a nit, lepicí páska a svítilna.

Co dalšího v něm můžeme najít?

Souprava pro přežití se může skládat z mnoha dalších doplňků a jejich výběr závisí na situaci, pro kterou se sada sestavuje. Na hory nebo do lesa se vyplatí mít s sebou kompas, mapu, sadu na čištění vody, vysokoenergetické jídlo, náhradní baterie, lano nebo provázek a powerbanku. Velmi dobře v takových situacích fungují i taktické doplňky, jako jsou rukavice chránící před zraněním nebo hydratační systémy. Píšťalka se může zdát jako překvapivý prvek stavebnice pro přežití, ale je někdy nezbytná, když se někde zasekneme a chceme navést okolí na naši polohu. Nakonec se také sluší zmínit, kam námi vytvořenou sadu uložit. K tomu nejlépe poslouží voděodolná taška nebo organizér, který udrží vše snadno dostupné na jednom místě.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: