Zdroj obrázku: hxdbzxy / Shutterstock.com

Chladnější měsíce jsou tu. Jak správně zazimovat bazén?

Pořídili jste si letos nově bazén a nevíte, jak ho připravit na zimu? Zazimování bazénu je trochu věda a rozhodně byste jej neměli jen tak nechat ležet pod plachtou či vrstvou ledu. Zejména pokud chcete, aby vám bazén vydržel dlouhá léta. Na co byste neměli zapomenout při zazimování bazénu?

Kdy začít se zazimováním bazénu?

První otázkou, kterou si nejspíš položíte, je, kdy vlastně začít se zazimováním bazénu. Vše se odvíjí od teploty vody. Ve chvíli, kdy se její teplota ustálí v rozmezí od 10 do 12 °C, je nejvyšší čas na zazimování bazénu. Pokud byste snad chtěli uspíšit práci a začali byste s přípravou bazénu na zimu dříve, zbytečně si uškodíte. Hladina vody by mohla být znatelně teplejší, a tím pádem je větší riziko tvorby nežádoucích mikroorganismů, řas a plísní. Nechte proto bazén odpočívat do doby, než se budou blížit první mrazy.

Jak je to s vypouštěním bazénu a ošetřením vody?

<Dalším otazníkem, který se před vámi může během péče o bazén objevit, je to, zdali na zimu vodu z bazénu vypustit nebo jak ji případně ošetřit. Patříte-li mezi majitele plastových bazénů nebo těch s keramickým obložením, pak vodu před zimou rozhodně vypusťte. U fóliových bazénů si ale s vypouštěním hlavu lámat nemusíte. Vodu můžete v bazénu ponechat, jen snižte její objem přibližně na dvě třetiny.

Vodu, kterou nebudete z bazénu vypouštět, byste měli ošetřit speciálním, pomalu rozpustným zazimovacím roztokem. Ten pomáhá bazén zakonzervovat tak, aby se v něm netvořily řasy a další mikroorganismy.

Je nutné bazén před zimou čistit?

Vyčistit bazén před zimou je opravdu důležité. Obzvlášť pokud jste jej naposledy čistili v létě a přes podzim jste jej nechali ležet ladem. Proto než se pustíte do zazimování bazénu, důkladně jej vyčistěte. Vysbírejte z něj listí, větvičky a další napadané nečistoty. Použijte přístroj nebo pomůcky na čištění bazénů a nezapomeňte důkladně omýt i filtrační systém.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: