Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Jak v Plzni zabavit děti o jarních prázdninách

Jarní prázdniny jsou tu. Pokud zrovna nejedete na hory a řešíte, jak zabavit děti ve městě, přinášíme vám několik tipů, díky kterým můžete zpestřit menším i větším školákům volný čas.


Jarní prázdniny v Muzeu strašidel

Muzeum strašidel na náměstí Republiky je atrakcí především pro děti. Už v neděli 24. února v 15 hodin je na programu Pejsek a kočička v podání souboru Histrio.

Každý všední den, tedy od 25. února do 1. března, se v muzeu konají tyto akce:
– soutěžní netopýří stezka
– dílničky
– 11:00, 13:00 a 15:00 hod. zábavná prohlídka muzea s principálem Zdeňkem Zajíčkem

Zábava bude pokračovat i o víkendu:
Sobota 2. března v 15:00 – 17:00 hod. Masopustní dílnička s rejem masek / Nošenky
Neděle 3. března v 15:00 Jarní zpívánky / sbor SVĚT KVÍTEK


Dílna pro děti v Západočeské galerii v Plzni

V galerii ve výstavní síni „13“ v Pražské ulici je nachystaná Prázdninová dílna inspirovaná výstavou Pracovna republikyDílnu povedou lektoři ZČG ve středu 27. února od 10 do 14 hodin. V galerii se bude stavět hrad, vesnice i město. Akce je vhodná pro děti 1. a 2. stupně základní školy. Vstupné 60 Kč, doprovod rodičů zdarma.

Přihlášky posílejte do neděle 25. února na email: [email protected].


DEPO2015 – výstava Za barokem

Do areálu DEPO2015 můžete vyrazit na zážitkovou výstavu Za barokem. Během jarních prázdnin od 25. února do 3. března 2019 je výstava pro veřejnost otevřena již od 10 hodin.


Techmania Science Center

V Techmanii probíhají jarní tématické příměstské tábory. Program Základna Mars1 je již obsazen, ale stále jsou místa v programech Skalpel, prosím!Pohyb to je věda!

Děti také jistě zaujme úniková hra Útěk z laboratoře nebo 3D Planetárium a obrovský interaktivní glóbus Science On a Sphere.


Plzeňské historické podzemí potmě

Návštěva plzeňského podzemí je zážitek sám o sobě. Pro větší dobrodruhy jsou do 28. února nachystány speciální prohlídky, které ukáží spleť podzemních chodeb téměř potmě a vy půjdete sklepeními pouze za svitu baterek v doprovodu průvodce.


Muzeum loutek

Stálé expozice v Muzeu loutek na náměstí Republiky nadchnou malé i velké. Uvidíte krásné loutky, které ukazují Plzeň jako tradiční město loutkářství a ještě se při tom pobavíte.


Masopustní akce

Masopustní akce připadají na víkendy okolo jarních prázdnin, ale byla by škoda je do přehledu nezařadit.

Neděle 24. února 2019:

Vyhánění zimy s plzeňskou ZOO – Průvod masek povede od 7. ZŠ na Vinicích přes ZOO, Kalikovák až na náměstí Republiky. Symbolicky se skoncuje s vládkyní zimy.

Masopustní veselice – V areálu DEPO2015 vás čeká opravdový masopust. O zábavu se postará Plzeňský lidový soubor MLADINA a na trzích koupíte tematické jídlo i další produkty. Nádvoří provoní prase na rožni.

Sobota 2. března 2019:

Masopust, masopust, jen mne holka nevopusť! – S nešvary a příkořími loňského roku skoncuje soubor MLADINA přímo v ulicích Plzně. Akce začne v 16:00 U Branky.


Vyrazte do přírody

Předpověď počasí slibuje téměř jarní počasí. Vyrazte do přírody, která je krásná v každém ročním období. Inspirovat se můžete našimi tipy na výlety.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: