Jan Kovář. Foto: Vachovec 1, CC-BY-SA 3.0, Wikimedia

Jan Kovář zůstává v Plzni do konce sezóny

Jan Kovář se do Plzně vrátil v rozehraném ročníku po neúspěšné misi v zámoří a okamžitě se zařadil mezi tahouny týmu a rozdílové hráče. Nyní s ním trenéři můžou počítat i v nadcházejících měsících.

Kovář v létě po pěti letech opustil KHL a vydal se do zámoří zabojovat o místo v NHL, to se mu ale nepodařilo a šikovný útočník poté zamířil zpět do Plzně, kde původně podepsal smlouvu na jeden měsíc. Ta se nyní dočkala prodloužení, a Kovář tedy zůstane indiánem až do konce rozehraného ročníku.

„Jsme moc rádi, že se Honza rozhodl zůstat do konce sezóny,“ uvedl k podpisu sportovní manažer Tomáš Vlasák. „Už první zápasy ukázaly, jakým obrovským přínosem pro mužstvo je. Jako hráč dovede pozvednout celý útok i tým.“

To potvrzují i čísla – Kovář odehrál tři zápasy v Tipsport extralize, ve kterých Plzeň získala osm z možných devíti bodů, a Kovář během nich nasbíral dva góly a dvě gólové přihrávky, včetně rozhodujícího nájezdu v Litvínově. Rozhodující nájezd má na kontě i ve svém jediném startu v Champions Hockey League, kde pomohl k postupu do semifinále. V plzeňském dresu tak od svého návratu ještě nepoznal porážku.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: