reklama
Foto: K. Misíková

V plzeňské zoo se po dvouleté přestávce vylíhla mláďata jeřábů bělošíjích

Plzeňská zoologická a botanická zahrada se raduje z dalšího chovatelského úspěchu. Chovnému páru jeřábů bělošíjích (Antigone vipio) se po dvouleté přestávce vylíhla dvě mláďata. První přišlo na svět v neděli 14. června, druhé o dva dny později.

reklama
reklama

Jde teprve o druhé úspěšné hnízdění tohoto vzácného druhu v historii plzeňského chovu, a to po několika předchozích neoplozených snůškách.

„Oba malí jeřábi prospívají velmi dobře pod neustálým dohledem starostlivých rodičů. S trochou štěstí můžete mláďata zahlédnout v expozici mezi levharty čínskými a nosorožci indickými,“ uvádí Tomáš Peš z plzeňské zoo.

Návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost pozorovat mláďata jednoho z nejohroženějších druhů jeřábů přímo v areálu zoologické zahrady.

reklama

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:
avatar

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. V současnosti vede několik online magazínů.