Brudos měl rád dámské boty. Zdroj: Volné dílo

Jerry Brudos. Zvrácený vrah, který se navlékal do ženských šatů

Je až ironické to, jakou měrou jsou mezi vrahy a násilníky zastoupeni na první pohled spořádaní občané, manželé a otcové od rodin. Jerry Brudos byl obyčejný chlapík, co se živil jako elektrikář. Měl dům, manželku i děti. Měl však také zvrhlé choutky, které si ukájel na svých obětech.

Když se místo holky narodí kluk

Konec ledna 1939 se v americké Dakotě nesl v duchu vzrušeného očekávání. Bylo to v domě rodiny Brudosových, čekali totiž narození nového potomka. Matka, po dvou porodech chlapců, nezměrně toužila, aby třetí dítě byla holčička. Ale narodil se zase kluk, dostal jméno Jerome Henry Brudos.

Toto zklamání dávala matka hochovi najevo po celé jeho dětství, její chování bylo chladné a strohé. Nejednou Jerry slýchal, že místo něho měla přijít na svět dívka, s touto kritikou vyrůstal celé roky. Přijal tak jakési přesvědčení, že jeho pohlaví je nesprávné. A tak se začal orientovat na ženskou perspektivu, lákalo ho hladit a oblékat si ženské prádlo, jeho největší slastí však byly dámské boty.

Pohledný Béla Kiss uměl líbat i vraždit. Údajně podle míry poslušnosti svých známostí

Od fetiše po násilníka

Jak dospíval, přihlásily se další nepřirozené pudy. V pouhých sedmnácti letech unesl svoji vrstevnici a v kopcích za městem ji začal surově bít. Incident naštěstí zastavil postarší pár, který zakročil a násilníka udal. Na psychiatrické klinice, kde skončil, se s nadšením rozpovídal o tom, jaké touhy a sny si únosem dívky chtěl naplnit.

Dívek mělo být postupem času víc, zavřel by je v připravené kopce vykopané v lesích. Nejprve by mu sloužily jako sexuální otrokyně, následně by jejich mrtvoly vložil do mrazáků a takto ztuhlá těla by pak aranžoval do sexuálně vyzývavých pozic. Devět měsíců po zatčení z důvodu napadení byl Brudos shledán jako způsobilý jedinec, bez sklonů k agresi, a jako takový se měl začlenit do společnosti.

Rodinná idyla? Jen na oko

Snaha byla, vystudoval střední školu, krátkou dobu byl vojenským dobrovolníkem a nakonec začal pracovat jako elektrikář. Dokonce se i oženil a stal se otcem. Na první pohled skutečně spořádaný život.

Skutečnost však byla jiná. Po manželce chtěl, aby doma běžně chodila nahá a striktně jí zakázal navštěvovat některé místnosti jejich společného domu. V těch se na libovolně dlouhou dobu zavíral a za použití různých pomůcek se tu ukájel. Ve společné domácnosti jde ale těžko něco utajit, a tak jej jeho žena například zahlédla oblečeného v ženském spodním prádle. I přes řadu těchto bizarností manželství rozvodem neskončilo.

Zlobivý hoch Ted Bundy, vrah s okouzlujícím vzhledem

Čtyři vraždy stačí, Jerry

Jako mnozí jiní zvrhlíci, ani on se však s tímto nespokojil, touha po násilí mu nahlodávala mysl. 26. ledna 1968 spáchal první vraždu. Přímo v kůlně jejich rodinného domu uškrtil mladou ženu. S její mrtvolou tu pak několik dnů souložil, oblékal ji do různých šatů a fotografoval v nechutných pózách. Když tělo začalo podléhat rozkladu, odvezl jej na místní most a hodil do řeky. Jako suvenýr si nechal jedno chodidlo, které mrtvole amputoval a které následně obouval do své sbírky dámských bot.

Podobný scénář zopakoval ještě třikrát. Vražda, nekrofilie, post mortem fotografie a část těla jako úchylná vzpomínka.

Triplované doživotí

Ani Brudos spravedlnosti neunikl. Kromě řady jiných indicií jej usvědčil způsob zkroucení drátu, jímž bylo jedno z těl svázáno. Tento styl ukazoval na elektrikáře a místním odborníkem byl právě Jerry. Jak se dále ukázalo, drát byl ustřižen stejným nástrojem, který se nalézal v jeho garáži.

Po zatčení nic nezapíral, 28. června 1969 se doznal. Během procesu pak velmi ochotně hovořil o svých zážitcích i tužbách, lítost jako by neznal. Byl odsouzen ke třem doživotním trestům vězení.

Galerie:

 

Zdroje: J. Marlowe: Nejkrutější psychopati v dějinách; darkhistories.com

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).


Hana Komiňová

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Tipy z kalendáře akcí: