Foto: Nadace 700 let města Plzně

Kostel U Ježíška zve na Štědrý den na dopolední program i předpůlnoční mši

Již posedmé zve kostel U Ježíška na jedinečnou akci Na Ježíška U Ježíška. Na Štědrý den od 10:00 do 12:00 hodin se můžete těšit na nepřetržitý program.

Zahrají plzeňští muzikanti např. Petr Merxbauer s dcerou, Jan Eret, Petr Vrobel, Alena a Tomáš Kozákovi a další. Zazní verše Václava Englera, nebude chybět ani čtení Markéty Čekanové. Před polednem zazní koledy, které si všichni budou moci zazpívat v doprovodu varhan, za kterými usedne tradičně Věra Müllerová a v poledne čeká všechny slavností vystoupení dechového souboru Band s vánočními melodiemi. Po celou dobu bude k dispozici betlémské světlo, drobné občerstvení, děti si mohou zazvonit na Ježíškův zvon. Přijde i pan kostelník s Ježíškovým srnečkem pro štěstí. Proč, to už vám poví on sám.

Ve 23:00 se uskuteční Předpůlnoční U Ježíška. Po České mši vánoční Jakuba Jana Ryby pod taktovkou Věry Müllerové proběhne půlnoční bohoslužba.

Na úvodní fotografii můžete vidět zvon kostela U Ježíška, který je opět zprovozněn díky obětavosti  pana kostelníka Pavla Kozáka, který postoupil krkolomnou cestu do věže, a děti si na něj budou moci zazvonit.

Štědrý den 2018 U Ježíška

10:00 – 12:00 – Na Ježíška U Ježíška
23:00 – předpůlnoční U Ježíška


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: