Foto: Petr Kutka, Plzenoviny.cz

Kovové ruce u katedrály sv. Bartoloměje v Plzni

Kovové ruce, které se objevily na konci loňského roku u obrubníku pod katedrálou svatého Bartoloměje v Plzni jsou jistě lidskou prací. Při troše fantazie ale navozují dojem tajemného návštěvníka, který se sápe ze svého věznění a nebo se chce vrátit na náš svět. Ostatně víme, že právě Šternberská kaple, pod kterou ruce jsou, sloužila jako rodinná hrobka. Spojení těchto skutečností a fantazie může v našich představách vytvořit různé myšlenky. A třeba právě to je záměr dosud neznámého autora.

Spekulovalo se o autorství spolku Měsíční záře, jehož členové v minulosti vybavili andělíčky na katedrále zimním oblečením. K „oblékání“ andělů se pak přidávali i ostatní lidé. Měsíční záře však na svém facebookovém profilu konstatuje, že oni bohužel nejsou autory tohoto dílka.

Pět záhadných chodidel u Velké synagogy v Plzni

Z reakcí kolemjdoucích lze usoudit, že ruce budí pozitivní i negativní emoce. Pozitivní ale převládají. „Myslím, že to muselo dát hodně práce a jsem zvědavá, kdo se k autorství přihlásí„, říká jedna z kolemjdoucích. Lidé si tento na první pohled nenápadný výtvor fotí do telefonů a nebo u rukou pózují.

Dílko nenápadně oživuje městský prostor. Kolemjdoucí nebo turisté se tak nyní nezastaví jen u „Vošahlíka“, ale také se všimnou i blízkého obrubníku.

Na kovové ruce se můžete podívat pod Šternberskou kaplí u katedrály sv. Bartoloměje a nebo v naší galerii.

Galerie:

 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner