Foto: Léčebné Lázně Konstantinovy Lázně

Lázeňská a turistická sezóna na Konstantinolázeňsku odstartuje požehnáním léčivého Prusíkova pramene

V Konstantinových Lázních požehná v sobotu 21. května 2022 lázeňskému Prusíkovu prameni v 10.45 plzeňský biskup Tomáš Holub. Symbolicky tak odstartuje letošní 219. lázeňskou a turistickou sezónu na Konstantinolázeňsku. Návštěvníky čeká při příležitosti slavnostního zahájení sezóny pestrý program.

Dospělí se mohou těšit na řemeslný jarmark, hudební vystoupení, komentovanou jízdu veteránů, přehlídku bižuterie Jablonexu, vernisáž výstavy obrazů Ivana Mládka či křest knihy Oldřicha Dudka; děti pak na loutkové divadlo, výtvarné dílničky či lanové aktivity. Vyvrcholením bude večerní vystoupení Banjo Bandu Ivana Mládka ve 20:00 a závěrečná ohňová show Cirkusu Céres ve 21:30. Pro cestu z Plzně a zpět mohou zájemci využít speciálně vypravený historický motorový vlak Hurvínek. Odjíždí z hlavního nádraží v Plzni v 9:13, z Konstantinových Lázní odjede zpátky do Plzně ve 22:00.

„Připravili jsme i komentované prohlídky balneologického provozu, kde provedeme návštěvníky Lázeňským domem Prusík a na místě jim ukážeme, jaké léčebné i relaxační procedury mohou klienti našich lázní absolvovat,“ uvedla ředitelka akciové společnosti Léčebné lázně Konstantinovy lázně Dana Jurásková. Připomněla, že kromě jiného mají velký úspěch nově zavedené suché masážní vany a rašelinové zábaly. Sraz účastníků prohlídky je ve 12 hodin v recepci Prusíku.

„Jsem rád, že po dvou minulých letech, kdy nám v tom zabránila pandemie koronaviru, můžeme opět uspořádat tradiční slavnostní zahájení sezóny. Doufám, že nám bude přát počasí a lidé si přijdou v hojném počtu užít pohodový den,“ řekl starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl. Doplnil, že v případě nepříznivého počasí se většina kulturního programu, který je plánovaný do venkovních prostor, přesune do místního kulturního domu.

Podrobný program slavnostního zahájení sezóny na Konstantinolázeňsku je mimo jiné dostupný na webových stránkách města.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: