Foto: MMP

Lidem bez domova se v Plzni opět otevře zimní nouzové centrum

Město Plzeň rozhodlo o opětovném otevření zimního nouzového centra pro lidi bez přístřeší v areálu DEPO2015. Noční a ranní teploty mají totiž klesnout hluboko pod bod mrazu. Objekt bude přístupný ode dneška, tj. neděle 7. ledna, až do odvolání.

Prostor bude klientům přístupný pouze v nočních hodinách od 20.30 do 8.00 hodin, a to i se psy. Vstup je z ulice Cukrovarská 19 naproti Středisku Diecézní charity Plzeň.

„Centrum, které provozuje Středisko křesťanské pomoci Plzeň ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi, umožní nocleh až pro 70 osob. Jsou připravena lehátka, deky i spacáky. Ubytovaní budou moci využít hygienický servis. Bude jim nabídnut teplý nápoj a základní zdravotní ošetření. Pro ubytované je zajištěna základní zdravotní péče, kterou poskytuje Oblastní spolek Českého červeného kříže Plzeň. Po ukončení každodenního provozu bude zajištěn úklid okolí,“ uvádí Monika Krausová z tiskového oddělení plzeňského magistrátu.

Okolí centra budou monitorovat hlídky městské policie a o otevření budou informovány všechny složky integrovaného záchranného systému. V celém objektu platí zákaz kouření, konzumace alkoholu a aplikace drog. Klienti jsou povinni udržovat pořádek, dodržovat noční klid a udržovat vzájemný respekt.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: