Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Přehled: Masopusty a zabijačky v Plzni 2022

O tom, že ani únor nemusí být ve městě nuda, se můžete přesvědčit v následujícím článku. Těšit se lze na masopustní veselice, zabijačkové hody a poslední neděli v měsíci nebude chybět ani symbolické skoncování se zimou. Jedna zabijačka se chystá i na březen. Podívejte se na náš přehled.

19. února 2022 – Skvrňanská zabijačka

Zabijačkové hody pořádá městský obvod Plzeň 3 poprvé. V sobotu 19. února se mohou těšit na zabijačku obyvatelé Skvrňan. Akce proběhne od 13 do 16 hodin ve vnitrobloku K. Steinera. Připraveny budou nejrůznější zabijačkové pochoutky, teplé i studené nápoje a chybět nebude živá muzika. Navíc je v programu také komentovaná zabijačka od mistra řezníka. Na místě bude i ohniště, takže si každý může opéct nakoupené i donesené špekáčky.


19. února 2022 – Vepřové hody v Radčicích

Od 11 do 17 hodin proběhnou před budovou ÚMO Radčice vepřové hody. Na své si přijdou milovníci masitých pochoutek, řízného piva a dobré hudby. Vstupné je zdarma.


19. února 2022 – Masopustní zabijačkové hody na Ranči Šídlovák

Program na Ranči Šídlovák odstartuje v 10 hodin. Na návštěvníky čeká prodej zabijačkových produktů, vystoupí kapela MHS, ve 13 hodin proběhne šermířský turnaj (skupina Vypito), ve 14 hodin vystoupí Michal Šindelář a o hodinu později předvedou svůj um hasiči ze stanice Košutka Plzeň.


26. února 2022 – Černický masopust a trhy

Na Selské návsi v Černicích odstartují v 10 hodin masopustní trhy s ukázkou tradičních řemesel jako například bednářství či kovářství. Náves budou lemovat stánky s masopustními dobrotami a sladkostmi. Ve 14 hodin vyrazí masopustní průvod za doprovodu kapely Plzeňský MLS. Půjde se ulicemi Ke Kačí Louži, K Ležení a Veská. Připojit se lze kdekoliv. Akce skončí v 18 hodin.


26. února 2022 – Masopust na selském dvoře U Matoušů

Na Bolevecké návsi u Matoušů bude veselo. Můžete se těšit na tradiční masopustní průvod a zabijačkové speciality. Chybět nebude ani kvalitní hudba a zábavný kulturní program, v jehož rámci proběhne slavnostní vyhlášení soutěže o nejhezčí masopustní obrázek namalovaný dětmi z místních základních a mateřských škol. Akce proběhne od 10 do 16 hodin a vstupné je zdarma.


26. února 2022 – Křimická zabijačka

Tradiční akce se chystá i v Křimicích. Od 10 hodin se na nádvoří křimické sokolovny můžete těšit na pravou zabijačku a ochutnat čerstvě vyrobené speciality. Organizátoři slibují prdelačku, jelítka, jitrnice, tlačenku, ovar s křenem, klobásy či paštiky. Na místě budou zdarma masopustní koblihy. Součástí průvodu je i masopustní průvod do Radčic, který vyrazí v čele s koňským povozem ve 13:30.


26. únor 2022 – Radčický masopust

Na křimickou zabijačku volně naváže masopust v Radčicích. Veselý průvod s pohřbením Bakchuse do řeky Mže vyrazí z návsi ve 14:00. Vystoupí místní ochotníci a proběhne soutěž o nejchutnější koblihu. Zkrátka bude veselo.


27. února 2022 Vyhánění zimy v plzeňské zoo

Rozpustilé vyhánění zimy vyrazí s průvodem masek z Vinic do centra města. Detaily najdete na přiloženém letáku.


5. března 2022 – Masopustní průvod (Doubravka)

Masopustní průvod projde Doubravkou v sobotu 5. března. Chybět nebudou komedianti ani živá hudba. Průvod startuje od louky U sv. Jiří v 10 hodin. Masky jsou vítány.

Program:
09:00: Malování na obličej – rozcestí louka U sv. Jiří
10:00: Start průvodu – rozcestí louka U sv. Jiří za doprovodu komediantů Lorika
10:30: Předání klíče od starosty obvodu – Park Potoční
11:00: Konec průvodu – Habrmannův park
11:30: Soubor písní a tanců Jiskra
12:30: Lorika – Komedianti
13:00: Soubor písní a tanců Jiskra
14:00: Konec akce


19. března 2022 – Zabijačka na Borech

Ve vnitrobloku Šimerova na Borech budou od 13 do 16 hodin připraveny nejrůznější zabijačkové pochoutky, teplé i studené nápoje a chybět nebude živá muzika. Zájemce čeká komentovaná zabijačka od řezníka. Na místě bude ohniště pro koupené i přinesené špekáčky.


Více k tématu:

Symbolické skoncování s Moranou znamenalo brzký příchod jara i zanechání loňských starostí

Víte o další podobné akci v Plzni nebo ji dokonce pořádáte? Napište na [email protected].

Aktualizováno. Zdroje: Město Plzeň, Facebook

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: